DünyaEkonomi

Crypto Lender Nexo Spot ve Marjin Ticaret Platformunu Tanıttı

CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, kripto para borç veren Nexo, perakende müşterilerine spot, vadeli işlemler ve marj ticareti sunan bir ticaret platformunu tanıttı.

Nexo Pro adlı ticaret platformu, sipariş kaymasını veya bir siparişin verilmesi ile uygulanması arasında oluşan fiyat değişikliğini en aza indirmek için 10’dan fazla ticaret yeri ve piyasa yapıcısından likidite toplayacaktır. Kayma, bir piyasa emri zayıf likiditeye dönüştürüldüğünde meydana gelir ve bu da ortalama fiyatın dalgalanmasına neden olur.

Nexo, kripto para fiyatlarındaki dramatik düşüşün ardından son birkaç ay içinde iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital ve Celsius Network dahil olmak üzere kredi veren rakiplerinin çoğu tarafından paylaşılmayan bir başarı olan bu yılki kripto kışında hayatta kalmayı başardı.

Nexo’nun borç verme platformu, kullanıcıların bir kripto para birimini diğeriyle takas etmesine olanak tanıyan bir “takas” işlevine sahipti, ancak türev ticaretine geçme kararı, Nexo gibi getiri üreten bir şirket için bir ilk.

Ancak ticaret platformları ve borsalar risksiz girişimler değildir. New York merkezli finansal hizmetler firması Eqonex, yoğun piyasa rekabeti, düşük marjlar ve önemli teknoloji yükü nedeniyle geçen ay borsa ürününü kapattı. Coinbase ayrıca “gelişmiş ticareti” perakende uygulamasına entegre etmek için bağımsız Coinbase Pro ürününü aşamalı olarak kaldırdı.

Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Kosta Kantchev, yaptığı açıklamada Nexo Pro’yu “perakende müşteriler için profesyonel benzeri ticarete açılan bir kapı” olarak nitelendirerek kendinden emin.

“Bu kadar çok mekanla kurumsal düzeyde likidite toplaması sunan ilk platformuz, çünkü saf oyun borsaları genellikle yalnızca kendi sipariş defterlerine yerleşmeyi tercih ediyor” dedi.

Ayrıca bakınız: Nexo, Kripto Borç Veren, Hasta Rakipler İçin Gizlice Dolaşıyor, Düşen Mevduatlarla Karşı Karşıya

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: