DünyaEkonomi

Diem, Varlıklarını Silvergate Bank’a 200 Milyon Dolara Satacak: Rapor

Yeni, kullanıcı dostu bir stablecoin çıkarmak isteyen Meta Platforms liderliğindeki kuruluş Diem Association, teknolojisini 200 milyon dolara Silvergate Capital’e satıyor Wall Street Journal, isimsiz bir kaynağa atıfta bulundu.

  • Blok zinciri şirketlerine hizmet veren California bankası, geçen yıl lansmanda Diem ile ortak olmayı kabul etmişti. ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin. Anlaşmanın, Meta Platforms’un şirketin hala Facebook olarak adlandırıldığı 2019’da Libra adı altında başlattığı zorlu bir projeye taze hava vermesi gerekiyordu. Bloomberg Salı günü isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre,

  • Diem, yatırımcılara para iade etmek için fikri mülkiyetini satmak üzere yatırım bankacılarıyla görüşmelerde bulunuyordu.

  • Libra olarak, proje başlangıçta dünya çapında bir değişim aracı olarak kullanılabilecek bir fiat para sepeti tarafından desteklenen bir sabit para öngördü. Ancak, yasa koyucular, bazı düzenleyici rehberlik sağlayana ve finansal istikrarı tehdit etmemesini sağlayana kadar tüm gelişmelerin durdurulmasını talep ederek derhal uluslararası düzenleyici tepkilere yol açtı.

  • Aralık 2020’de Libra Derneği, farklı bir yaklaşım denemek için Diem olarak yeniden markalaştı, ancak girişim, kilit yöneticilerin ayrılması da dahil olmak üzere ters rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam etti.

  • Derneğin bir birimi olan Diem Networks US, Diem Payments Network’ü yönetecek ve Financial Crimes Enforcement Network’e (FinCEN) para hizmetleri işletmesi olarak kaydolacaktı. Silvergate, günlük USD stablecoin’inin resmi ihraççısı olacak ve tokeni destekleyen rezervi yönetecek.

  • Ancak Federal Rezerv bu planla ilgili endişelerini dile getirdi ve onay vereceğini garanti etmedi.

  • Milletvekilleri ayrıca Diem ile uyumlu bir cüzdan oluşturmaya odaklanan bir Meta yan kuruluşu Novi’ye (eski adıyla Calibra) karşı da geri adım attı, ortaklıkta bir pilot program duyurdu Geçen sonbaharda Paxos ile.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: