BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Analistler, ‘Fed Put’ Sona Erirken Bitcoin Dalgalı Kalacak

ABD Federal Rezervi daha agresif bir likidite geri çekilmesi için zemin hazırladıktan ve sözde Fed’e olan piyasa güvenini zayıflattıktan sonra Bitcoin’in kısa vadeli beklentileri kasvetli görünüyor koymak – varlıklar düşerse merkez bankasının kurtarmaya geleceği fikri.

Çarşamba günü, Fed ABD ekonomisinin altında yatan güce ve enflasyonun yapışkanlığına işaret etti ve tahvil alım programını sona erdirme planlarını yeniden teyit etti. Martta. Aynı ay içinde olası bir faiz artışına da işaret etti.

Olaydan önce, Twitter’daki kripto takipçileri, son borsa düşüşünün ardından Fed Başkanı Powell’ın daha az şahin konuşmasını bekliyordu. . Ancak Powell, varlık fiyatlarına atıfta bulunmadı ve politika yapıcıların, istihdamdaki ilerlemeyi tehdit etmeden faiz oranlarını yükseltmek için oldukça fazla alan olduğunu düşündüklerini söyledi.

“Bilanço olması gerekenden çok daha büyük ve yapılması gereken önemli miktarda küçülme var,” dedi.

Bu, uzmanların önümüzdeki haftalarda dalgalı-olumsuz bitcoin fiyat hareketini tahmin etmesine yol açtı.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, “Fed desteği olmadığı için Bitcoin’in baskı altında kalması muhtemel” dedi. “Müşterilerimizin çoğu daha derin bir düşüş beklerken, Fed sonrası akışlar düşüş gösterdi.”

“Piyasa hissi karamsar ve likidite riskli varlık piyasalarından çekilmesini hızlandırıyor gibi görünüyor”, Griffin Ardern, bir oynaklık Kripto varlık yönetimi şirketi Blofin’den tüccar. “Vadeli işlem piyasasında, yatırımcılar uzun vadeli vadeli işlemler için daha fazla prim ödeme konusunda zaten isteksizler. Bu hayati bir düşüş işareti.”

Enflasyon düşük olduğu için geçmişte işe yaradı. Bununla birlikte, ABD enflasyonu kırk yılın en yüksek seviyesinde seyrederken, merkez bankası varlık fiyatlarındaki düşüşleri daha fazla kabul edebilir. Bununla birlikte, devam eden bir düşüş, Fed’i şahin önyargısını yumuşatmaya zorlayabilir.

Sınırlı olumsuz taraf?

Bitcoin için görünüm aşağı yönlü olsa da, teknoloji stoklarında da önemli bir düşüş olmadıkça aşağı yönlü sınırlı olabilir. Bitcoin, bazıları tarafından hem dijital altın hem de gelişen teknoloji olarak görülüyor.

“Bitcoin zaten Kasım ortasından bu yana %40’ın üzerinde düştü. Bu nedenle, olumsuz taraf sınırlı görünüyor,” dedi Balani. “Ancak, hisse senetlerinde önemli bir satış, kripto para birimini 30.000 dolarda kritik destek altına alabilir.”

Stack Funds COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb benzer bir görüş paylaştı. “Bitcoin için destek nispeten güçlü olmaya devam ediyor, ancak S&P 500’de +%5’lik bir düşüşün kripto üzerinde aşağı yönlü derin bir etkisi olacak.”

Piyasalar Fed’in toplantısından bu yana baskı altına girdi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 endeksine bağlı vadeli işlemler, basın zamanında %0,4 daha düşük işlem görürken, bitcoin Çarşamba günü 39.000$ civarında bir ret ile karşı karşıya kalarak %2 düşüşle 36.200$’a geriledi.

“40.000 doların altına düştüğümüzden beri anlamlı bir sıçrama olmadı, sadece yavaş bir yükseliş” dedi Laurent Kssis, Kripto ticaret danışmanlık firması CEC Capital’in direktörü. “Bu, gerçek bir desteğin oluşturulmadığı düşünüldüğünde harika hissettirmiyor, ancak olumlu yönden, bu yapı daha yüksek zaman dilimli dip oluşumları için tamamen norm.”

Kssis, 35.000 $ civarında konsolidasyon öngörüyor, ancak kripto para biriminin teknoloji stoklarındaki zayıflığa karşı savunmasızlığı göz önüne alındığında, kısa vadeli işlem sözleşmesi ile uzun pozisyonları riskten korumayı tercih ediyor.

Nakit kral olabilir

Fed ile Mart ayında başlaması muhtemel yürüyüş döngüsü, ABD doları ve doların desteklediği stablecoin’ler talep çekebilir. Stack Funds’tan Dibb,

“USD gücü çılgın ve dolar endeksinde büyük bir kırılma oluşuyor gibi görünüyor” dedi. “Nakit kral gibi görünüyor.”

Dolara bağlı vadeli işlemler TradingView verilerine göre, doların ana itibari para birimleri karşısındaki değerini ölçen endeks bugün erken saatlerde 96.70’e yükseldi ve iki haftada %2.2’lik bir artış kaydetti.

Kasım ayının yükseği 97.00 civarında bir kapanış, bir kopuşu teyit edecek ve devam eden bir ralli için kapıları açacak. Bir dolar rallisi, bitcoin için düşüş olarak kabul edilir.

Varlık teminatlandırması ve kriptografik algoritmalarla desteklenen Ethereum tabanlı Frax stabilcoin’in kurucusu Sam Kazemian’a göre, bir ayı piyasası kripto, sabit paralar için bir boğa piyasasını işaret ediyor.

“Ayı piyasasında, Frax ve USDC gibi stablecoin’ler nakit olarak görülüyor” dedi Kazemian, CoinDesk’e bir Zoom aramasında.

Frax’ın dolaşımdaki arzı son 30 günde %63 artarak 2,62 milyara ulaştı, ilk 10 sabit para arasında en büyük yüzde kazancı Coingecko veri kaynağına göre piyasa değerine göre.

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan tether’in piyasa hakimiyeti %5’e yükseldi, bu Temmuz 2021’den bu yana en yüksek seviye. USDC’nin hakimiyeti, Kasım ayından bu yana iki katından fazla artarak %2.8’lik rekor bir rekor kırdı. Piyasa hakimiyeti, kripto paranın toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki payını ifade eder.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: