DünyaEkonomi

Cynthia Lummis: Senatör, Hodler

Cumhuriyetçi ABD senatörü bol miktarda bitcoin (BTC) tutuyor ve kripto endüstrisinin Kongre’deki en önde gelen savunucusu olabilir. İşte 2022 için düşündüğü şey.

Milletvekili, meclisteki ilk yılında Senato katındaki birçok konu hakkında uzun uzadıya konuştu ve kripto para birimi endüstrisine yönelik vokal savunuculuğu onu akranlarından ayırıyor.

Bu makale, CoinDesk’in 9-12 Haziran tarihlerinde Austin, Teksas’ta düzenlediği Consensus 2022’de tartışacakları büyük fikirleri ve konuşmacıları vurgulayan Road to Consensus’un bir parçasıdır. Daha fazla bilgi edin. Başlangıçta CoinDesk’in En Etkili 2021 serisinde göründü.

Lummis, kriptoyu savunan tek senatör değil, ancak seçilmeden önce bitcoin’deki sahipliğini açıklayan ilk kişi olabilir. ABD hükümetinin dağıtık defter teknolojisini, yapay zeka veya biyoteknoloji ile aynı düzeyde gelişen bir teknoloji yığını olarak ele almasını gerektiren bir yasa tasarısı sundu, iki taraflı altyapı yasasında kripto brokerlerine yönelik dilin kaldırılması veya değiştirilmesi çağrısında bulundu ve odaklanan bir grup toplantısı başlattı. dijital para birimleri ve ilgili konular.

Şimdi, milletvekili çok daha büyük bir projeye bakıyor: iki partili bir senatörü gelecek yıl kripto meselelerini ele almaya ikna etmek.

“Diğer üyelerle birlikte sunacağımız kapsamlı bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyoruz; Lummis bir röportajda CoinDesk’e verdiği demeçte, bu takvim yılının sonundan önce göreceğinizi tahmin ediyoruz. “Bunu büyük bir taslak dosya olarak ortaya koymak istiyoruz, böylece sektördeki insanlardan, düzenlenmiş topluluktan ve düzenleyici topluluktan girdi ve geri bildirim almaya başlayabiliriz.”

Lummis, Financial Innovation Caucus’un kurucu ortağı Sen. Kyrsten Sinema (D-Ariz.) ve diğer milletvekilleriyle birlikte bir tasarı taslağı üzerinde çalışıyor ve gelecek yıl tanıtırken daha fazla ortak sponsor bulmayı umuyor. Kongre’ye tasarının farklı bölümleri.

Lummis’in bir süredir geliştirdiği bir proje.

Kongrede ‘Hodling’

Lummis, ABD Senatosu’nda yeni olmasına rağmen, Wyoming siyasetinde uzun bir kariyere sahip. 2009-2017 yılları arasında ABD Temsilciler Meclisi’nde eyaleti temsil etti ve Wyoming’in saymanı ve eyalet Meclisi ve Senatosu’nda görev yaptı.

Ayrıca bir süredir bitcoin’e yatırım yaptı.

Lummis, daha önce CoinDesk’e verdiği demeçte, Bitcoin’i ilk olarak 2013’te fiyat 320 dolar civarındayken satın aldı. O zaman, fiyatı bu yılın başlarında 70.000 dolara yaklaşan ve bu hafta başında yaklaşık 46.000 dolardan işlem gören bitcoin’ini “hiç satmadığını” söyledi.

Bir varlık sınıfı olarak bitcoine bakış açısını değiştirmedi.

“Sadece satın alıyorum ve tutuyorum ve hala yapıyorum. Bitcoin ile ilgili kişisel seçimim ve yatırım stratejim bu” dedi.

Halka açık kayıtlara göre, Lummis 100.000 ila 350.000 dolar arasında bitcoin tutuyor ve geçen yaz kadar yakın zamanda satın aldı.

Lummis, geçen yıl yaptığı açıklamada, Bitcoin’in enflasyondan korunma, dolar veya küresel ekonomiden bağımsız olarak değerini koruyabilen bir varlık fikrinin çekici olduğunu söyledi.

“Değer deposu araçlarıma geri dönersek, yatırım ve çeşitlendirme, çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisine sahip olmak istiyorum. Bana gelir getirmeyen bazı varlıklar istiyorum, ancak bir değer deposu olarak tutabilirim. Mevcut ekonomimize karşı daha savunmasız olan başka yatırımları olan benim yaşımdaki biri için, mevcut ekonomimizden biraz ayrı kalmış gibi görünen bir yatırıma sahip olmaktan çok memnunum” dedi.

Eğitim Kongresi

Lummis için şu anda en büyük kripto önceliği eğitim olduğunu söyledi. Net bir düzenleyici çerçeve sağlayan mevzuata ihtiyaç duyulsa da en büyük sorun, politika yapıcıları varlık sınıfı ve teknolojisi hakkında bilgilendirmek olabilir.

Lummis, “Kongre üyelerini dijital varlıklar hakkında eğitmek için hala zorluklar var” dedi. “Ancak bazı yasal çerçevelere duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da güçleniyor çünkü teknolojideki gelişmeler Kongre’nin bu konuyu gerçekten anlama ve benimseme yeteneğini geride bırakıyor.”

Milletvekilleri dijital varlıklar hakkında sorular sormaya devam ediyor. Son zamanlarda, Lummis’in oturduğu Senato Bankacılık Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown (D-Ohio), bir dizi stabilcoin ihraççısına açık mektuplar göndererek operasyonları, tüketici koruma çabaları, yönetişim ve ihraç hakkında ayrıntılı bilgi istedi.

Bu yılın başlarında, Bankacılık Komitesi’nin kıdemli üyesi Senatör Patrick Toomey (R-Pa.), olası düzenlemeler hakkında sektörden geri bildirim istedi.

Tavşan deliğine düşen herhangi bir bitcoinci gibi, Lummis de kripto hakkında makul bir şekilde konuşma yeteneğini kaybettiğinden endişe ediyor. Senatodaki meslektaşlarına bitcoin’i açıklamaya çalıştığında, bitcoin’in neler yapabileceğini ve nasıl yapabileceğini açıklamak yerine, cüzdanlar, özel anahtarlar ve madencilikle fazla teknik hale getirme eğilimindedir.

“Yabancı otların içine çok fazla girdiğimden şüpheleniyorum” dedi. “Muhtemelen bu konuda insanlarla nasıl ilişki kuracağıma dair kendi düşüncemi yeniden şekillendirmem gerekiyor. İnsanlara kredi kartlarının perde arkasında neler olduğunu öğretmemiz gerekmiyordu, onlara sadece kaydırdığınız veya dokunduğunuz bir cihaza yapıştırdığınızı ve ardından satın alma işlemlerinizi ayrıntılı olarak gösteren bir fatura aldığınızı göstermemiz gerekiyordu. hepsini tek faturada ödeyin. Kredi kartının arkasındaki basit konsept budur. Kripto para birimlerinin veya dijital varlıkların kullanımını tanımlamak kadar basit yollar düşünmemiz gerekiyor.”

Lummis ve Sinema’nın Mayıs ayında başlattığı Finansal İnovasyon Grubu bu çabanın bir parçası.

Lummis, bazı senatörlerin de tartışmalara katılmış olmasına rağmen, kurultayın başta personel düzeyinde olmak üzere milletvekillerini eğitmek için konuşmacılar getirdiğini söyledi. Lummis görüşmelere gelecek yıl devam etmek istiyor.

“Ocak ayında iki partili [tartışmalar] yapabileceğimiz bir dizi akşam yemeğine başlayacağız ve bazı durumlarda insanlar daha fazla partizan tartışması yapmak isterse yapabiliriz” dedi.

Lummis, Eylül ayında stablecoin’ler hakkında yaptığı açıklamalara işaret ederek, eğitim bileşeninin de Senato katındaki konuşmalar şeklinde geleceğini söyledi.

Amaç, kripto para birimini, yatırımcıların finansal karışıklığa karşı korumaları için bir riskten korunma aracı olarak veya geleneksel olarak bankacılık sisteminin dışında kalan yetersiz hizmet alan topluluklar için bir suç faaliyeti aracı olarak değil, bir araç olarak sunmaktır.

“Hala insanların kripto para biriminden öncelikle bir suç girişimi olarak bahsettiğini duyuyoruz… Hiçbir şey gerçeklerden daha fazla olamaz” dedi.

Wyoming Bankacılık Bölümü komiseri Albert Forkner, Lummis’in dijital varlık düzenlemesi konusundaki “konuşmayı yükselttiğini” söyledi.

“Hill’deki meslektaşlarının eğitimine devam etmenin faydalı olduğunu düşünüyorum. Forkner, CoinDesk’e verdiği demeçte, dijital varlıklar, bitcoin … hızla hareket eden, hızla gelişen çok şey var.

İlgi Çekici Kongre

Kongre ile görüşmeler yapmak Lummis’in uzun vadeli planlarının bir yönü olsa da, faturaları geçirmek tamamen başka bir şey. Lummis zaten bir miktar başarı elde etti: Çin’in teknoloji gelişmelerini hedefleyen bir yasa tasarısı olan Sonsuz Sınır Yasası’na getirdiği değişiklikler, Senato bu yılın başlarında geçtiğinde tasarıya dahil edildi. Ancak Meclis hiçbir zaman önlem almadı.

Ancak Lummis’in çabaları altyapı faturasıyla yetersiz kaldı. Lummis, senatörler Ron Wyden (D-Ore.) ve Sinema (diğerlerinin yanı sıra) tarafından desteklenen ve kripto vergi raporlama amaçları için bir komisyoncu tanımını genişleten yasa tasarısındaki dili değiştirmek için Toomey’e katıldı.

Tasarının sponsorları – Sinema, Portman, Susan Collins (R-Maine), Mitt Romney (R-Utah) ve Joe Manchin (DW.V.) – değişikliğe karşı çıkmasa da, Senatör Richard Shelby tarafından engellendi ( R-Ala.) kendisinin tasarıya alakasız bir askeri fon değişikliği eklemesi engellendikten sonra.

Lummis, altyapı mevzuatının gelecek yıl yürürlüğe girmesinden önce dili değiştirmeye çalışmak için zaten bir yasa tasarısı sundu ve önümüzdeki yıl hükmü değiştirmeye devam etmeyi planlıyor. Kripto endüstrisinin Kongre ile nasıl ilişki kurduğu bu çabayı etkileyebilir.

“Dijital varlık endüstrisi hakkında yeterince yüksek sesle konuşamam. Tüm bu tartışma sırasında, gerçekten öne çıktılar, ABD senatörleriyle etkileşime girdiler ve onları bilgilendirmeye yardımcı oldular ve ayrıca dijital varlık topluluğunun ne kadar önemli olduğu konusunda onları bilgilendirdiler, ”dedi Lummis. “Ve bu farkındalık tek başına birçok senatörün bu yeni varlık sınıfını öğrenmek ve bu sınıfa katılmak için zaman ayırmasına neden oldu.”

İdeal olarak, Kongre’nin nihayetinde kabul ettiği yasalar ne olursa olsun, kripto işletmelerinin gelişmesini sağlayacağını söyledi.

“Düzenleme konusunda eli sıkı olursak, bu endüstri üzerinde genişletici bir etkiye sahip olabiliriz. Bu nedenle, endüstri için bir inovasyon sanal alanında anlaşılır bir çerçeveye sahip olmak arasındaki tatlı noktayı bulmak kilit nokta olacak” dedi. “Bu bir meydan okuma olacak, çünkü hala şüpheciler var. [Diyorlar ki] bu endüstri ilk zamanlar için hazır değil, aslında hazırdan daha fazlası.”

Kişisel görüşler

Lummis’in kişisel kripto portföyü yalnızca bitcoin’e odaklanmış olsa da, Lightning Network ve stabilcoinler gibi daha yeni araçları “takdir etmeye başladı”.

Aynı şekilde, artık merkez bankası dijital para birimleri konusunda daha şüpheci hale geldiğini söyledi.

Yine de, gelecek yıl CBDC’leri öğrenmek ve konuyu diğer Kongre üyeleriyle tartışmak için daha fazla zaman harcamayı planlıyor.

Lummis, sektördeki dolandırıcılıklardan gelebilecek potansiyel zararlara da dikkat çekti ve tüketicinin korunması ihtiyacını kabul etti.

Lummis, “Sektörün iyiliği için, dolandırıcılıkların bu ulusal varlık sınıfını olumsuz etkilemesini önlemek için bazı tüketici korumalarının olması önemlidir” dedi. “Bu yüzden, Kongre sorumlu bir şekilde hareket ederse ve düzenleme şekli konusunda makul davranırsa büyük avantajlar olduğunu düşünüyorum. Bence bu sektör için bazı büyük avantajlar var.”

Wyoming bankası düzenleyicisi Forkner, eyalet düzeyindeki çalışmalarının Lummis’in federal düzeydeki çabalarıyla doğrudan kesişmese de, onu bir avukat olarak görmenin yardımcı olabileceğini söyledi.

Lummis’in Wall Street Journal için yazdığı bir makaleye atıfta bulunarak, “Bir avukatın, özellikle banka düzenleyicileriyle, onun görüş yazısında gördüğünüz gibi, federal düzenleyicilere ulaşmak için yardımcı olması yardımcı olur” dedi.

Merkezi Olmayan Dünya Festivali
Perşembe – Pazar, 9-12 Haziran 2022
Austin, Teksas

Şimdi Bir Koltuk Kaydedin

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: