DünyaEkonomi

Community Gaming, Crypto Esports’u Genişletmek için SoftBank Liderliğinde Turda 16 Milyon Dolar Artırdı

Community Gaming, SoftBank’ın Latin Amerika Fonu tarafından yönetilen 16 milyon dolarlık A Serisi fonlama turunu kapattı. Finansman, şirketin Latin Amerika ve Güneydoğu Asya’ya genişlemesine yardımcı olacak.

Japon holding SoftBank, 2019’da 5 milyar dolarlık SoftBank Latin Amerika Fonu’nu başlattı. Eylül ayında 3 milyar dolarlık bir takip fonu başlatıldı.

Community Gaming CEO’su Chris Gonsalves bir röportajda CoinDesk’e “Kuzey Amerika hala en büyük pazarımız olacak” dedi. Ama en organik büyümeyi Latin Amerika’da görüyoruz.”

Community Gaming, oyuncuların istedikleri herhangi bir oyun için kendi e-spor turnuvalarını ve oyun yarışmalarını oluşturmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Web 3, blok zinciri tabanlı kayıtlar ve anında ödemeler yoluyla denkleme eklenir. Şirket, bu yılın başlarında Community Gaming platformunun 100.000 benzersiz kayıtlı kullanıcıya ulaştığını söyledi.

Finansman turundaki diğer katılımcılar arasında Animoca Brands, Binance Labs, BITKRAFT Ventures, Griffin Gaming Partners ve CoinFund yer aldı.

Devamını oku: CoinFund, Oyunculara Kripto Getirmeye Çalışan Esports Startup’ına 2,3 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Bu çeyreğin ilerleyen saatlerinde Community Gaming, kullanıcıları yalnızca bir espor turnuvasının en iyi kazananlarına ödeme yapmak yerine platformda geçirdikleri süre için ödüllendiren bir “Görevler” özelliğini başlatacak. Bu, bu sezonun “oynayarak kazan” trendinin bir varyasyonu.

Yeni modeli anlatan Gonsalves, “Bunu bir sadakat sistemi veya her gün küçük miktarlarda para kazandıran görevleri tamamlayabileceğiniz bir saklama sistemi gibi düşünebilirsiniz” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: