DünyaEkonomi

Commonwealth Bank’ın Kripto Hizmetleri Düzenleyici Gecikmelerle Karşı Karşıya: Rapor

Commonwealth Bank of Australia’nın bankacılık uygulaması kullanıcılarının kripto tutmasına ve kullanmasına izin veren son pilot uygulaması, Çarşamba günkü bir rapora göre, ülkenin finansal hizmet düzenleyicisi tarafından yavaşlatıldı.

  • Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), bankayı ürün açıklama beyanı, ürün için hedef pazar ve tüketicinin korunması konusunda çekiştiriyor, sürece aşina olan kaynaklar Avustralya Mali İncelemesine söyledi.
  • ASIC komiseri Cathie Armor geçtiğimiz günlerde Avustralya Mali İnceleme Kripto Para Birimi Zirvesi’nde ASIC’in düzenleyici rejimi hakkında konuşurken, “Bir sürü kural var – uymanız gereken” dedi.
  • Geçen yıl Kasım ayında banka, müşterilerine kripto hizmetleri sunacağını duyurdu ve bu da onu Avustralya’da bunu yapan ilk banka yapacaktı.
  • Banka, kripto değişimi ve saklama hizmeti sunmak için kripto borsası Gemini ve istihbarat firması Chainalysis ile ortaklık kurdu. Müşteriler, bitcoin ve eter dahil olmak üzere 10 dijital varlığa erişebilecek.
  • Ekim 2021’de yapılan bir ankete göre Avustralya, dünyanın üçüncü en büyük kripto alıcısı.
  • Commonwealth Bank of Australia ve ASIC, CoinDesk ile temasa geçtiğinde yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Devamını oku: Commonwealth Bank, Avustralya’da Kripto Hizmetleri Sunan İlk

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: