BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

CoinDesk Endeksleri, Kripto Varlık Yöneticisi CoinFund, Ethereum Staking Karşılaştırma Oranını Başlattı

CoinDesk Endeksleri ve kripto yatırım şirketi CoinFund, Ethereum staking oranlarını izleyen ve kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara beklediği donanımları getiren bir kıyaslamayı ortaklaşa başlattı.

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre Bileşik Ether Staking Oranı (CESR) haftanın yedi günü hesaplanacak ve yayınlanacak. Blok ödüllerini, yeni emisyonları, işlem ücretlerini, maksimum çıkarılabilir değeri (MEV), protokol kesintilerini ve para çekme işlemlerini hesaba katar.

CoinDesk Indices başkanı Alan Campbell, basın bülteninde “CoinFund ile olan ortaklığımız, kripto varlık piyasaları için çok temel bir altyapı oluşturuyor.” dedi. “Dünya çapında en uzun süredir devam eden ve en büyük karşılaştırmalı kripto endekslerini yönetme deneyimimizden yararlanarak, kripto tabanlı finansın yapı taşı olan CESR’yi başlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

CESR’nin piyasaya sürülmesi, varlıklara değer vermek için kullanılan geleneksel finansın (TradFi) temel direkleri olan ileri oran eğrisine ve iskonto oranına izin verecek piyasa altyapısının oluşturulmasına yardımcı olur ve dijital varlıkların CESR’ye göre fiyatlandırılmasına olanak tanır.

Fon yöneticisi Franklin Templeton’ın dijital varlıklar başkanı Roger Bayston, yaptığı açıklamada firmasının “CESR’nin lansmanı konusunda çok heyecanlı” olduğunu çünkü sektöre, özellikle de kripto parayla ilgilenen TradFi şirketlerine yeni yollar açtığını söyledi.

CoinDesk Endeksleri henüz CESR için bir lansman tarihi açıklamadı ancak bunun önümüzdeki haftalarda olacağını söylüyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.