Ekonomi

MIP’nin Yeni Genel Müdürü Ajay Kumar Singh Oldu

Mersin Memleketler arası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin yeni Genel Müdürü Ajay Kumar Singh oldu. Ajay Kumar Singh, Belçika’nın Antwerp Limanı’ndaki MSC PSA Avrupa Terminali’nin (MPET) CEO’su olarak atanan Johan Van Daele’den misyonu devraldı.

2022 yılının ikinci yarısında MIP ailesine Operasyon Yöneticisi olarak katılan Singh, liman idaresi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip. 2017 yılından bu yana MIP Genel Müdürlüğü misyonunu yürüten Johan Van Daele, Kapılar Projesi ve Kapasite Artırımı Projesi (EMH2) üzere birçok değerli projeyi muvaffakiyetle gerçekleştirdi.

Uluslararası Ticaret ve İşletme İdaresi alanında yüksek lisans derecesi ile Sevkiyat ve İhracat İdaresi alanında Lisansüstü diploması bulunan Singh, Liman işletmeciliği kesiminde 25 yılı aşkın mesleği boyunca Afrika, İngiltere, Orta Doğu, Hindistan ve Kuzey Amerika üzere bölgelerde çalışarak kültürlerarası tecrübe kazanmıştır.

Ajay Kumar Singh yeni misyonuna ait açıklamasında şunları söyledi; “MIP’deki yeni rolüm hasebiyle onur duyuyorum. Dünyanın kıymetli limanlarında Operasyon Yöneticisi olarak edindiğim sektörel tecrübeyi Mersin Memleketler arası Limanı’nın gelişmesine ve bir üst düzeye taşınmasına aktarabileceğim için heyecanlıyım. Misyonum mühletince MIP’nin dinamik ve profesyonel grubuyla birlikte gerek iç gerekse dış paydaşlarla yakın iş birliği içinde çalışmaya, kıymetli müşterilerimizin muhtaçlıklarını karşılamak için operasyonel ve hizmet harikalığına katkı sağlamaya devam edeceğim. Bu vesileyle MIP’nin Türkiye’nin başkan limanı durumuna ulaşmasında gösterdiği muvaffakiyet ve yaptığı büyük katkılardan ötürü Johan Van Daele’ye teşekkür etmek istiyorum ve yeni durumunda muvaffakiyetler diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.