DünyaEkonomi

Robinhood, Kullanıcılarının Web3 Cüzdanlarına Para Yatırmaları İçin Yeni Bir Yol Başlatıyor

Popüler ticaret platformu Robinhood Markets (HOOD), kullanıcıların merkezi olmayan bir uygulamadan (dapp) ayrılmadan veya kripto hesaplarında bulunmaya gerek kalmadan Web3 cüzdanlarına para yatırmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik olan “Robinhood Connect”i tanıttı.

Şirket, CoinDesk’in Austin, Teksas’taki Consensus 2023 konferansında yaptığı duyuruda, Robinhood Connect’in aynı zamanda geliştiricilerin bu özelliği doğrudan dapp’lerine yerleştirmelerine olanak tanıyacağını, böylece Robinhood kullanıcılarının kendi saklama cüzdanlarını satın alabilmelerini, aktarabilmelerini ve finanse edebilmelerini sağlayacak. Firma yaptığı açıklamada, “[Robinhood] Connect’in kullanıma sunulmasıyla, müşteriler Robinhood kimlik bilgilerine erişebilecek ve ek adımları atlayabilecekler” dedi.

Web3’e yaygın erişim, daha fazla insanın kriptoyu ve bununla ilgili ürünleri günlük aktivitelerine benimsemesiyle önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Ancak teknolojiye erişmenin karmaşıklığı, Web3 ile ilgili uygulamaların kullanımının daha da yaygınlaşmasının önündeki ana engeller arasında yer alıyor. Robinhood, kullanıma sunulmasıyla bu zorluğun üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Robinhood Crypto’nun genel müdürü Johann Kerbrat, “Kripto ve Web3, finansal sistemin geleceğini daha iyiye doğru değiştirme potansiyeline sahip, ancak daha geniş çapta benimsenmenin önünde hala önemli engeller olduğunun farkındayız” dedi.

“Web3’ün geleceğine olan inancımız güçlü olmaya devam ediyor ve Robinhood’u kriptoya geçişte en düşük maliyetli, kullanımı en kolay ürün olarak konumlandırarak, kriptonun erişilebilirliğini ve kullanılabilirliğini müşterilerimiz için ön plana ve merkeze koyan yeni ürünler geliştirmeye devam ettik. ” ekledi.

Ticaret platformu aynı zamanda sıfır komisyon ücretiyle kripto alıp satmak için kendi uygulaması olan Robinhood Crypto’yu da yeniliyor. Uygulamadaki yeni özelliklerden bazıları, müşterilerin ticaret stratejilerine ince ayar yapmak için kullanabilecekleri gelişmiş grafikler içerecek ve kullanıcıların, kullanıcıların ticaret stratejilerine dayalı fiyatlandırma uyarılarının yanı sıra stop ve stop-limit emirleri eklemelerine olanak tanıyacak.

Şirket, dördüncü çeyrek kazanç açıklaması sırasında cüzdanını bir milyondan fazla bekleme listesindeki kullanıcıya sunmaya başladığını söyledi. Robinhood ayrıca kripto para birimleri için işlem bazlı gelirinin önceki çeyreğe göre %24 düşerek 39 milyon dolara düştüğünü belirtti.

Robinhood’un doğrudan kripto rakibi Coinbase (COIN), halihazırda cüzdanında bazı özelliklerin gömülü olduğu bir yapıya sahip. Kripto borsasının kullanıcıları, cüzdanın içinde fiat bir rampaya sahip olabilir ve uygulamadaki çeşitli tokenlara ve dapp’lere erişebilir.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.