DünyaSeyahatTeknoloji

Çapraz Zincir Köprüsü deBridge, Likidite Havuzları Olmadan Ticaret İçin Uygulamayı Başlattı

Geliştiriciler CoinDesk’e yaptığı açıklamada, zincirler arası köprüleme hizmeti deBridge’in, çeşitli blockchainler arasında sermaye açısından verimli ve hızlı yerel ticaret sunan zincirler arası bir borsa olan DLN Trade’i piyasaya sürdüğünü söyledi.

DLN, merkezi olmayan bir sipariş defteri oluşturan, bir zincirdeki herhangi bir varlığın, likidite havuzlarının darboğazları ve riskleri olmadan doğrudan diğerindeki herhangi bir varlığa alınıp satılmasına olanak tanıyan küresel bir likidite motoru kullanır.

Likidite havuzları, açık piyasada bu tokenlerin ticaretini kolaylaştırmak için kullanılan, merkezi olmayan borsalarda kilitlenen bir token sepetini ifade eder. DLN, işlemleri gerçekleştirmek için bir likidite havuzuna güvenmek yerine eşler arası likiditeyi kullanır.

Geliştiriciler CoinDesk’e şöyle konuştu: “DLN, kullanıcılar için benzeri görülmemiş bir hız, sermaye verimliliği ve kontrol sunuyor; tüm işlemler kaymaya, MEV’ye, geri dönme olasılığına ve 4 baz puan kadar düşük ücretlerle garantili oranlara karşı korunuyor.”

“Kullanıcılar ayrıca zincirler arası limit emirleri ayarlayabilir ve yerine getirilmeden önce istedikleri zaman iptal edebilirler. Örneğin 10.000.000 dolarlık zincirler arası bir ticaret, 1.000 dolarlık bir ticaretle aynı düşük oranla gerçekleştirilebilir” diye eklediler.

DLN, piyasadaki bu araçlara dayanan diğer hizmetlerin aksine, uygulamalarının ilk kez kullanıcıların sarılmış varlıklara veya likidite havuzlarına maruz kalmadan zincirler arasında ticaret yapmasını mümkün kıldığını iddia etti.

DLN uygulaması artık Ethereum, Arbitrum, Polygon, Fantom, BNB Chain ve Avalanche desteğiyle yayında.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.