DünyaSeyahatTeknoloji

Kripto Borsası Bybit, ChatGPT’yi Ticaret Araçlarına Entegre Ediyor

Kripto borsası Bybit, piyasa veri analizini otomatikleştirmek için ticaret platformuna ChatGPT tabanlı bir yapay zeka (AI) aracı entegre ediyor.

Firma Perşembe günü yaptığı bir basın açıklamasında, ToolsGPT adı verilen yeni özelliğin, kullanıcıların “teknik analiz, test edilmiş fiyat verileri ve diğer önemli ölçümler” için sorgulayabilecekleri bir yapay zeka sohbet robotu olduğunu söyledi. Örneğin Bybit yatırımcıları, aracı kullanarak geçmiş verilere ve teknik göstergelere dayanarak gelecekteki fiyat eğilimlerini analiz edebilecek.

ChatGPT, startup OpenAI tarafından geliştirilen ve Kasım 2022’de piyasaya sürülen, doğal dil işlemeyi kullanan bir sohbet robotudur. Sohbet robotu, piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcılardan şaşırtıcı bir ilgi gördü ve bazılarının “Yapay zeka silahlanma yarışı” olarak adlandırdığı şeyi tetikledi.

Kripto şirketleri, teknoloji dünyasındaki diğer herkes gibi, yapay zekayı iş akışlarına uygulamanın yollarını bularak yapay zeka trendini yakalamaya çalışıyor.

Bybit CEO’su Ben Zhou, yaptığı açıklamada, “ChatGPT’yi Bybit Araçlarına entegre ederek kullanıcılara karar verirken daha kapsamlı bilgi verebiliyoruz” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.