BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Taşıyan Amerika Kıtası: Bitcoin 25 Bin Doların Altına Düştü

Bu makale ilk olarak CoinDesk’in kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bülteni First Mover’da yayınlandı. Her gün gelen kutunuza gelmesi için abone olun.

Son Fiyatlar

En iyi hikayeler

Kripto para birimleri Çarşamba günü geç saatlerde ve Perşembe günü keskin bir düşüş yaşadı; bitcoin 25.000 doların altına düştü ve Polygon’un MATIC’i ve Cardano’nun ADA’sı 24 saatlik düşüşleri sırasıyla %9 ve %8’e kadar genişletti. Bu, Fed’in Çarşamba günü faiz artırımlarını en az bir toplantı için askıya aldığı ancak yıl sonundan önce daha fazla parasal sıkılaştırma beklediğinin sinyalini verdiği politika kararının ardından geldi. LMAX Digital’in sabah notuna göre Bitcoin kısa vadede daha fazla kayıp görebilir. “Bugünkü güncellemedeki teknik öngörülerimize göre, Bitcoin fiyatındaki herhangi bir ek gerilemenin 22 bin dolardan önce desteklenmesi gerekiyor.”

CoinDesk tarafından görülen ve 28 Haziran’da Avrupa Komisyonu tarafından teklif edilecek olan yasa taslağı kapsamında dijital euro kullanımına faiz veya ek ücret ödenmesi yasaklanacak. Önerilen merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) nakit olarak kullanılabilir olması gerekecek. Sızdırılan yasa tasarısında, ilk günden itibaren çevrimdışı ödeme tarzının uygulanacağı ve kullanıcıların bunu daha sonraki kullanımı sınırlandıracak şekilde programlayamaması gerektiği belirtildi. CoinDesk tarafından görüntülenen metinde, “Dijital euro, dijital euronun ilk ihracından itibaren hem çevrimiçi hem de çevrimdışı dijital euro ödeme işlemlerinde kullanılabilecektir” denildi. Çevrimdışı, yüz yüze kullanımın gizlilik düzeyinin, ATM’den banknotların çekilmesiyle “karşılaştırılabilir” olması gerektiği belirtildi.

İşlem hacmine göre ikinci en büyük kripto para borsası olan OKX’in Orta Doğu kolu, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi’nden (VARA) MVP Hazırlık lisansı aldı. OKX Middle East, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde yeni bir ofise yerleşti ve yerel işe alımlar ve üst düzey yönetime odaklanarak personel sayısını 30’a çıkarmayı planladığını açıkladı. Bir basın açıklamasında, Minimal Uygulanabilir Ürün (MVP) lisansının tam olarak işler hale gelmesiyle birlikte OKX Middle East’in, ABD doları ve Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (AED) yatırma, çekme ve spot çiftleri de dahil olmak üzere spot, türevler ve itibari para hizmetleri sağlayacağı belirtildi. serbest bırakmak.

Günün Tablosu


DeFi Lama

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.