BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bitcoin, 9 Günlük Galibiyet Serisiyle Flört Ediyor, 48 Bin Dolara Yakın

Bitcoin (BTC), dokuz günlük bir galibiyet serisinin eşiğindeydi – ancak en büyük kripto para biriminin son fiyat momentumunun yavaşladığı görülüyordu.

Bitcoin fiyatı, düne göre %1,67 düşüşle, basın saatinde 47.026 dolar civarındaydı.

Kripto para birimi art arda sekiz gün tırmandı, fiyatı yaklaşık 40.000 dolardan yükseltti ve 28 Mart’ta 48.200 dolar civarında yeni bir 2022 zirvesine ulaştı.

 • Blockchain analitik platformu Nansen CoinDesk’e “Son fiyat hareketine dayanarak, BTC bir aralıkta konsolide oluyor ve daha yükseğe hareket edecek gibi görünüyor” dedi. “Piyasadaki risk iştahının arttığına dair başka açık göstergeler de var.”
 • Nansen’e göre, Ethereum gas ücretleri son zamanlarda çok yüksekti ve bu genellikle daha riskli yatırımcı davranışına geçişin sağlam bir göstergesi oldu.
 • Global Block haber bülteninde “Bitcoin, en büyük blockchain oyunu Axie Infinity’nin 625 milyon dolarlık bir saldırıya uğramasının ardından sabahın erken saatlerinde düştü” dedi. “Bitcoin 47.000 doların üzerinde kaldığı için düşüş satın alındı ​​ve hack haberleri arasında büyük güç gösterdi.”
 • Saldırı, yalnızca tek bir merkezi bilgisayar tarafından korunan zincirler arası köprülerde gerçekleşti.
 • Merkezi iş stratejisi olarak bitcoin’e yatırım yapan kurumsal analitik ve mobilite yazılımı sağlayıcısı MicroStrategy’nin (MSTR) tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan MacroStrategy, Silvergate Bank’tan bitcoin teminatlı 205 milyon dolarlık bir kredi aldı.
 • MacroStrategy, krediyi bitcoin satın almak veya krediyle ilgili veya onun veya MicroStrategy’nin genel kurumsal ihtiyaçları için faiz ve ücretleri ödemek için kullanabilir.
 • UST’ye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), Salı günü ara verdikten sonra en büyük kripto para birimini satın almaya devam etti. Bu hafta 272 milyon dolar değerinde 5.773 BTC satın aldı.
 • Global Block, “MicroStrategy ve Luna Foundation Guard’ın satın alma baskısı, anlaşılır bir şekilde kısa vadede güçlü bir yükseliş trendine katkıda bulunuyor” dedi.
 • Quantum Economics baş bitcoin analisti Jason Deane, “MicroStrategy ve Terra şu anda alımlarını durdurduğu için basit bir durgunluk olabilir” dedi. “Ama aynı zamanda sekiz günlük bir koşunun ardından basit bir konsolidasyon dönemi de olabilir.”
 • Deane, CoinDesk’e verdiği demeçte, eğer bu bir konsolidasyon ise, “bunlar genellikle yükseliş göstergesi olarak kabul edilir, çünkü piyasaya daha fazla fiyat keşfi yapmak için yeni bir temel oluşturma zamanı verir” dedi.
 • Deane ayrıca, satın al ve tut stratejisine bağlı kalan HODLer’ların sayısının hızla arttığını söyledi – bitcoin fiyatı için olumlu bir işaret. Bu aynı zamanda uzun vadeli bitcoin sahiplerinin güvenini de gösterir.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.