BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bitcoin 25 Bin Doların Altına Düşerken Büyük Kripto Paralarda XRP ve ADA Liderliği Düştü

Kripto para birimleri perşembe günü Bitcoin’in (BTC) 25.000 doların altına düşmesiyle ve XRP ile Cardano’nun adasının (ADA) 24 saatlik düşüşlerini %7,4’e kadar uzatmasıyla düştü. CoinGecko verilerine göre toplam piyasa değeri son 24 saatte %3,8 oranında kayıp yaşadı.

Bazı trader’lar Bitcoin’in 23.500 dolara kadar düşebileceğini öne sürerken, fiyat grafiği analizine göre daha fazla düşüş yaşanabilir.

Ticaret firması FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada “Bitcoin geçen yılın ağustos ayından bu yılın şubat ayına kadar yerel direnç seviyelerine geriledi” dedi. “Boğalar satışları bu seviyede tutmaya çalışabilir ancak mevcut düşüş hala Nisan ayından bu yana devam eden alçalan kanalın içinde.”

Alçalan kanal, herhangi bir varlıkta kısa vadeli zaman dilimlerinde daha düşük zirveler yapan fiyatların işaret ettiği düşüş eğilimini ifade eder.

Kuptsikevich, “Bitcoin için daha önemli destek 200 günlük ortalamaya yakın – şu anda 23,6 bin dolar ve daha yüksek bir seviyeye işaret ediyor” diye ekledi.

ADA’nın düşüşü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsaları Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davada menkul kıymet olarak diğer 12 tokenla birlikte anılmasının ardından geçen hafta %20’den fazla düştüğü anlamına geliyor.

XRP, piyasaların Salı günü Ripple Labs dosyasındaki “Hinman e-postalarını” sindirmesiyle bu hafta başındaki yükselişten elde edilen tüm kazanımları sildi. SEC’in Şirket Finansmanı Bölümü eski yöneticisi William Hinman’ın e-postaları, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayla bağlantılı olarak kamuoyuna açıklandı.

Bu arada Ether (ETH) 24 saatte %6,4’lük bir düşüş kaydederken, Ether takipli vadeli işlemler, tüm kripto takipli vadeli işlemlerde toplam 143 milyon doların 57 milyon doları ile büyükler arasında en yüksek tasfiyeyi gerçekleştirdi.

Tasfiye, bir borsanın bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu, yatırımcının başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybolması nedeniyle zorla kapatması anlamına gelir. Bu, bir yatırımcının kaldıraçlı bir pozisyon için marj gereksinimlerini karşılayamadığı durumlarda, yani işlemi açık tutmak için yeterli fona sahip olmadığında meydana gelir. Büyük tasfiyeler, dik bir fiyat hareketinin yerel tepe veya dip sinyalini verebilir ve bu da yatırımcıların kendilerini buna göre konumlandırmasına olanak tanıyabilir.

Piyasa hissiyatı, genel düşüş eğilimi ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Curve Finance’te anormal miktarda tether (USDT) stabilcoin satışları nedeniyle daha da korktu.

Curve’ün USDT, USDC ve DAI’den oluşan bir stablecoin takas havuzu olan popüler 3pool’undaki USDT bakiyeleri Perşembe günü erken saatlerde %72’nin üzerine yükseldi; bu da yatırımcıların on milyonlarca USDT’yi USD coin (USDC) ve dai (DAI) lehine değiştirdiklerini gösteriyor ).

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.