BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bitcoin Yarılanmasının Geçmişi Sonuç Konusunda Çok Az Rehberlik Sağlıyor: Coinbase

Coinbase (COIN) Çarşamba günü yayınlanan bir raporda, 2024’ün ikinci çeyreğinde beklenen bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanmasının kripto para biriminin performansı üzerinde olumlu bir etki yaratmasının mümkün olduğunu ancak bunun kaçınılmaz bir sonuç olmadığını söyledi.

Analist David Duong, “Piyasaların önceki Bitcoin halving olaylarına nasıl tepki verdiğine dair net bir resim elde etmek için likidite, oranlar ve ABD doları hareketlerinin etkisinin çözülmesi gerekiyor” diye yazdı.

Notta, blok ödülünün yarıya indirilmesinin, Bitcoin’in “olası kıtlığını” arttırması ve arz/talep dinamiklerini desteklemesi nedeniyle genellikle olumlu karşılandığı belirtildi. Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde ödüller %50 oranında kesilir.

Notta, geçmişte kaydedilen yalnızca üç yarılanma olayı nedeniyle piyasaların nasıl tepki vereceğine dair kanıtların sınırlı olduğu da belirtildi. Raporda, özellikle olayların “küresel likidite önlemleri gibi faktörlerle kirlendiği” göz önüne alındığında net bir model görmenin zor olduğu belirtiliyor.

Coinbase, küresel likiditenin yakın vadede zirveye ulaşmış gibi göründüğünü belirterek, bir sonraki yarıya kadar hala 9-10 ay daha olduğunu belirtiyor ve “bu da Bitcoin’in fiyat davranışı üzerindeki net etkinin ne olabileceğini belirsiz kılıyor.”

Wall Street devi JPMorgan’a (JPM) göre, en büyük kripto para birimine yönelik perakende talebinin etkinlik öncesinde güçlü kalması muhtemel.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.