BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

USDT Eğri Üzerinde Satış Yapıyor, Uniswap Bitcoin Düşüşü Ortasında Yatırımcıları Korkutuyor

Milyonlarca değerindeki Tether (USDT) stablecoin’lerinin Perşembe sabahı popüler Uniswap ve Curve havuzlarında satış yapması, yatırımcılar arasında erken endişe işaretlerine yol açtı.

Curve’ün USDT, USDC ve DAI’den oluşan bir stabilcoin takas havuzu olan popüler 3pool’undaki USDT bakiyeleri Perşembe günü erken saatlerde %72’nin üzerine yükseldi; bu, yatırımcıların on milyonlarca USDT’yi stablecoinler USD coin (USDC) ve dai lehine değiştirdiklerini gösteriyor (DAI).

Curve’ün 3 havuzunda şu anda 300 milyon doların üzerinde USDT ve yaklaşık 55 milyon dolarlık dai ve usdc bulunuyor.

Dengesizlik, DAI ve USDC’nin tether yerine tercihinin arttığını gösteriyor. CoinDesk’in daha önce bildirdiği gibi, bu tür bir duyarlılık daha önce Terra’nın geçen Mayıs ayındaki çöküşünde ve kripto borsası FTX’in Kasım ayındaki çöküşünde de gözlemlenmişti.

Tether CTO’su Paolo Arduino, bir tweet’te bazı trader’ların son 24 saatte düşen daha geniş kripto piyasalarındaki “genel duyarlılıktan yararlanmak” isteyebileceğini öne sürdü.

Arduino, “Piyasalar bugünlerde gergin, dolayısıyla saldırganların bu genel duygudan faydalanması kolay” dedi. “Ama Tether olarak her zamanki gibi hazırız. Bırak gelsinler. Her türlü tutarı ödemeye hazırız.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.