BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Avalanche’ın AVAX’ı Bitcoin Ralli Dururken Yükseliyor

Kripto piyasasının rallisi, ABD’de Super Bowl hafta sonu boyunca yayınlanan kripto şirketi reklamlarının hafta başında kazançları artırmasının ardından Çarşamba günü durdu. Avalanche’ın AVAX’ı, geçtiğimiz gün %12 artışla en büyük tokenler arasında kazanç sağladı.

Pazar, AVAX’ın %13,5’e kadar sıçradığı ve ardından Solana’nın SOL tokeninin %11’lik kazançla takip ettiği Salı gününün başlarından bu yana soğudu. Bu hareket, toplam kripto piyasası değerine yaklaşık %6 ekleyerek 2 trilyon doların üzerine çıkardı. Şimdi, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinin çoğunun çok az değişmesiyle direnç seviyelerine ulaştı.

Son 24 saatte ether %3 yükseldi, Cardano’nun ADA’sı %2.1 arttı ve SOL, XRP ve Binance Smart Chain’in BNB’si %1,5 arttı. Bu hamleler, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimlerin ortasında daha geniş Asya pazarlarında yükselişler izledi. Güney Kore’nin Kospi endeksi %2, Hong Kong’un Hang Seng Endeksi %1,5 yükselirken, Euro Stoxx 50 endeksi pek değişmedi.

AVAX, Asya saatlerinin erken saatlerinde 94 dolara dokundu. Bununla birlikte, Ocak ayında kıramadığı 95 dolar seviyesinde dirençle karşı karşıya kalıyor ve göreceli güç endeksi (RSI) okumaları yakında bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini gösteriyor. RSI, fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplayan ve tüccarların trenddeki bir değişikliği tanımlamasına yardımcı olan bir fiyat grafiği göstergesidir.

Bitcoin Salı gecesi 44.000 doları aştı ve Avrupa sabahı bu seviyenin üzerinde kaldı. Bununla birlikte, hareket düşük hacim sırasında meydana geldi ve alım gücünün zayıf olduğunu gösteriyor ve varlık 44.300 ila 45.500 dolar seviyelerinde dirençle karşı karşıya.

Bitcoin, işaretli fiyat seviyeleri arasında değişen hareket görebiliyordu. (Ticaret Görünümü)

Binbaşıların dışında, metaverse belirteçleri Çarşamba günü yükselmeye devam etti. Son 24 saatte Decentraland’ın MANA’sı %10,5, The Sandbox’ın SAND’ı %6 ve Axie Infinity’nin AXS’si %11 arttı. Belirteçler, genel olarak “metaverse” olarak adlandırılan ayrı sanal dünyalarda blok zinciri tabanlı oyunlar için kullanılır.

Gala Games’in GALA metaverse jetonları, Salı günü %20’lik bir koşunun ardından son 24 saat içinde %2.8 arttı. Bu hamle, Gala Games’in, bildirildiği gibi, fikri mülkiyet hakları satın alarak ve bir tema parkı inşa ederek oyun içi tekliflerini desteklemek için gelecek yıl içinde 5 milyar dolar dağıtacağını söylemesinin ardından geldi.

Tüccarlar, küresel olarak varlık sınıfları için artan duyarlılığın ortasında kriptolar için genel görünümün yükselişini sürdürdüğünü söyledi.

Trovio Capital Management’ın ticaret başkanı Will Hamilton, ABD enflasyon rakamlarına atıfta bulunarak CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Ocak ayındaki %7,5’lik TÜFE baskısını takiben güçlü bir toparlanmanın ardından kripto para birimleri geleneksel piyasalara paralel olarak geri çekildi” dedi.

Hamilton, “Piyasa konsolide olurken, borsalardaki mevcut bitcoin ve eter arzında kalıcı bir düşüş olduğunu not etmek önemlidir.” diye ekledi ve borsalar tarafından tutulan stabilcoin arzında bir artış olduğunu ve bu da yatırımcıların satın alma fırsatlarını kaçırmaya hazır olduklarını belirtti. Önümüzdeki aylarda.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: