DünyaEkonomi

FCA, Binance’in Birleşik Krallık Ödeme Ağına Erişim Kazanmasından Endişeli: Rapor

Financial Times’ın Çarşamba günü bildirdiğine göre, İngiltere’nin mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto borsası Binance’in ülkenin birincil ödeme ağına erişim kazanması konusundaki endişelerini dile getirdi.

  • Binance, tüketicilerin ve işletmelerin finansal hizmet sağlayıcılar arasında hızlı ödemeler yapmasına olanak tanıyan Birleşik Krallık ağı Faster Payment Service’e erişim sağlamak için ödeme grubu Paysafe ile bir anlaşma imzaladı.
  • Dünyanın en büyük kripto borsasının kullanıcıları artık bu hizmet aracılığıyla hesaplarına para yatırabilecekler.
  • Rapora göre FCA, “bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkisi sınırlı” olmasına rağmen “Binance ile ilgili endişelerinin devam ettiğini” söyledi.
  • FCA, “Paysafe, endişelerimizin farkındadır ve kendi büyüklüğündeki firmalara yönelik yaklaşımımızla tutarlı olarak, yakın ve sürekli denetime tabidir” diye ekledi.
  • Bir Binance sözcüsü CoinDesk’e “Uyumluluk yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve düzenleyicilerle proaktif ve işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi.
  • Binance’in Birleşik Krallık’taki düzenleyici sorunları, geçen yıl FCA’nın borsanın ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediği konusunda uyardığı zaman başladı. Takip eden haftalarda ve aylarda çok sayıda düzenleyici kurum ve finans kuruluşu benzer uyarılarla davayı takip etti.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: