Eski ParaaPara kataloğu

2020 yılı eski para kataloğu

Bu konuda birşeyler yazmayı çok düşünüyordum sonunda yeni yıla girmeden yazacağım. Çünkü 2020 yılı eski para kataloğu bu işi seven ve ilgili herkesin ihtiyaç duyacağı bir bilgi kaynağı.

Eski para kataloğu‘nda neler bulabilirsiniz hangi bilgiler var bunlar ne işinize yarar merak edersiniz. Öncelikle elinizdeki paraların şuan güncel olarak değerini öğrenebilirsiniz bu çok önemli bir konu bazı paralar hiç değerli değil iken aynı paranın farklı harfli olanları çok nadir olabiliyor bu yazıdan ona bakabilirsiniz Nadir 50 bin lira bu para’nın diğer harfli olanları çok değerli değil iken H harfi olanı çok değerlidir.

Ayrıca aynı paraların avrupa da basılmış olanları ve Türkiye’ye de basılmış olmaları bile fiyatlarını etkilemektedir. Sonrasında kondisyonu konusu da eski para kataloğları sizlere paraların değerleri hakkında sizlere bilgiler verir mesela bir para çil ise 1000 dolar iken çil altı iken 500 dolar olması sizlerin bilmediği ama kolleksiyonerlerin çok önemsediği bir konudur.

En iyi 2020 yılı eski para kataloğu hangisi?

Muhtemelen sizinde elinizde bu şekilde çok eski para var ve değerlerinin ne olduğunu bilmiyor ve merak ediyorsunuz. Sizler için bir araştırma yaptım ve bu konuda en güzel eski para kataloğu bilgisini sizlerle paylaşıyorum.

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.