BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Waves, Aylık %240 Kazançla İlk 50 Kripto Sıralamasına Girdi

Daha az bilinen bir kripto para birimi, pozitif temel gelişmeler ve dijital varlığın Rusya bağlantılarından kaynaklanan spekülatif akışlar kokteyli sayesinde makro belirsizliklerle gölgelenen daha geniş bir piyasa hissiyatında öne çıktı.

WAVES, merkezi olmayan, açık kaynaklı blok zinciri Waves’deki madencilik blokları için ödül olarak sunulan enflasyonist bir belirteçtir. CoinDesk verilerine göre, token son dört hafta içinde %240 artarak 30 dolara yükseldi ve piyasa değeri en az 1 milyar dolar olan en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor.

Ralli, kripto para biriminin piyasa değerine göre en iyi 50 kripto para birimi listesine girmesine yardımcı oldu. Basın zamanında, WAVES, 3,35 milyar dolarlık piyasa değeriyle 41. en büyük dijital varlıktı.

Kripto derecelendirme firması TokenInsight’ın analisti Rudy Chen, bir Telegram sohbetinde CoinDesk’e verdiği demeçte, “Dalgaların yükselmesinin ana nedeni, Neutrino protokolünün kilitlenen toplam değerinin geçen ay %338 artmasıdır.”

Neutrino Protokolü, ulusal para birimleri veya emtialar gibi gerçek dünya varlıklarına sabitlenmiş değerlere sahip sabit paraların oluşturulmasını kolaylaştıran Dalgalara dayalı, fiyat açısından sabit, algoritmik bir çoklu varlık protokolüdür. Defi Llama tarafından izlenen veriler, Neutrino’nun Waves tabanlı DeFi ekosisteminde kilitli 2,8 milyar doların %62’sini veya 1,74 milyar dolarını oluşturan Waves üzerindeki en büyük protokol olduğunu gösteriyor. Kilitlenen toplam değer, DeFi sektörünün büyümesini değerlendirmek için en yaygın kullanılan metriklerden biridir.

Neutrino’nun dolara sabitlenmiş merkezi olmayan stablecoin USDN’nin arzı bir ayda önemli ölçüde arttı ve belki de WAVES üzerinde yukarı yönlü bir baskı yarattı. Messari’ye göre USDN üretmek, Neutrino’nun akıllı sözleşmelerinde WAVES’i kilitlemeyi gerektirirken USDN itfaları, WAVES arzının kilidini açmak için stabilcoin’i yok etmenin tam tersi bir etkiye sahiptir.

“Ödenmemiş USDN arzı, Şubat ortasından bu yana yaklaşık %66 arttı (yaklaşık +350 milyon USDN), bu da, bu yeni USDN miktarını basmak için Neutrino’da eşdeğer bir dolarlık WAVES’in kilitlendiği anlamına geliyor,” Gabriel Tan, yatırım Spartan Group analisti CoinDesk’e bir Telegram sohbetinde söyledi. “Kilitli WAVES’in büyük bir kısmı ikincil piyasalardan satın alındıysa, bu WAVES için önemli bir talep faktörü olabilirdi.”

CoinGecko verileri, USDN’nin piyasa değerinin bir ayda %60’tan fazla artarak 736 milyon dolara yükseldiğini ve belki de dalgaları daha da yükselttiğini gösteriyor.

Gözlemcilere göre, USDN için iki talep kaynağı ve dolayısıyla DALGALAR için yükseliş baskısı var. Birincisi, Neutrino ve diğer caddelerde USDN’yi stake etmeye yönelik artan yatırımcı ilgisi ve ikincisi, daha geniş piyasa durgunluğu.

Spartan’dan Tan, “Ödenmemiş USDN arzındaki artış neden? Bunun nedeni, nispeten yüksek USDN hissesi yıllık yüzde getirisi veya Neutrino’da %9,5’lik APR veya Vires.finance’de USDN tedariki için %19,84’lük APR olabilir,” dedi.

Kullanıcılar, USDN’yi sentetik varlıkların ticaretini yapmak veya basmak için teminat olarak kullanabilir veya ekstra getiri elde etmek için stablecoin’i stake edebilir. Staking, yeni basılan madeni paralar karşılığında ağ işlemlerini desteklemek için kripto para cüzdanında madeni paraların tutulması anlamına gelir. Süreç pasif yatırıma benzer. Vires.finance, Waves Blockchain’e dayanan ve kullanıcıların mevduat sahibi veya borçlu olarak katılmasını sağlayan, merkezi olmayan vesayetsiz bir likidite protokolüdür.

Yatırımcılar genellikle paralarını, fiyat istikrarı ve stres zamanlarında daha geniş piyasa oynaklığından koruma sağlayan sabit paralara park eder. Ve Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesi ve ardından Federal Rezerv’in parasal sıkılaştırma planlarına ilişkin netliğin olmaması, hem kripto hem de geleneksel piyasalar üzerinde ağırlık oluşturduğundan, son birkaç hafta içinde bunu yapmış olabilirler.

Token Insight’tan Chen, “Piyasa düştüğünde, insanlar kripto varlıklarını satma eğiliminde oldular ve sabit paralara dönüştüler. Bu nedenle Terra’nın luna jetonu ve dalgaları piyasadan daha iyi performans gösterdi çünkü her ikisi de istikrarlı jeton algoritması UST ve USDN üzerinde güçlü bir topluluk konsensüsüne sahip” dedi. .

Bazıları, WAVES rallisini geçen ay duyurulan yakın zamanda uygulanan Waves 2.0 yükseltmesiyle ilişkilendirdi. Yükseltmenin ağı daha hızlı, daha güvenli ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu hale getirmesi bekleniyor.

Ancak Spartan’ın Tan’ı aynı fikirde değil. “11 Şubat’taki Waves 2.0 duyurusunun ralliyi tetiklediği iddia edilebilir, ancak bunun olası olmadığını düşünüyorum. Ralli yalnızca Şubat’ın son haftasında başladı (piyasalar duyuruda çok verimsiz ve yavaş fiyat vermedikçe) Tan, geçmişte diğer blok zincirleri tarafından yapılan benzer duyurulara yönelik asık suratlı pazar tepkisine dikkat çekerek şaka yaptı.

Tan, “Kava, Cronos ve Near gibi diğer zincirler için geçmiş EVM uyumluluk duyurularına bakarsanız, bu token fiyatlarının hiçbiri, duyurudan sonraki 1-2 ayda, wave kripto para biriminin yaptığı gibi 3 kat artış göstermedi.”

Geliştiriciler 11 Şubat’ta Waves 2.0 yükseltmesini duyururken, token o ayın sonlarında Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği sıralarda yükselmeye başladı. Bu, bazı gözlemcilerin erken hareketin, Waves blok zincirinin Rusya ile olan ilişkisine yönelik spekülasyonlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak etmesine neden oldu.

Spartan’dan Tan, “Dalgalar, piyasalar tarafından Rusya/Ukrayna bağlantılı bir proje olarak yanlış algılandı ve Rus/Ukrayna anlatısını sürmek isteyen tüccarlardan spekülatif talep çekmiş olabilir.” Dedi.

Waves blok zinciri, bir Rus üretim devi olan Rostec ile olan ilişkisi ve Waves’in kurucusu Alexandr “Sasha” Ivanov’un Rusya’dan gelmesiyle ilgili yanlış anlamalar nedeniyle bazen Rusya’nın Ethereum’u olarak anılır.

Ancak Ivanov, bu ayın başlarında Bloomberg’e kendisinin bir Ukrayna vatandaşı olduğunu ve dalga tokenlerindeki rallinin Rusya’daki durumla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

GÜNCELLEME (24 Mart 11:12 UTC): Stil değişikliği yapmak için başlığı değiştirir

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: