BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

UST Stablecoin’e Odaklanan Vakıf, LUNA Satışında 1 Milyar Dolar Artırdı

Terra ekosisteminin büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Terra blok zincirinin yerel simgesi olan LUNA’nın satışıyla 1 milyar dolar topladı.

Bir açıklamaya göre, fon, Terra ekosisteminde algoritmik tabanlı bir stabilcoin olan UST için bitcoin cinsinden bir döviz rezervi oluşturmaya yönelik olacak.

Kripto tarihinin en büyükleri arasında yer alan finansman turu, diğerlerinin yanı sıra DeFiance Capital, Republic Capital, GSR Ventures ve Tribe Capital’in katılımıyla Jump Crypto ve Three Arrows Capital tarafından yönetildi.

Luna Foundation Guard’a göre, UST Forex Rezervi, algoritmik tabanlı olan UST sabit parasının sabitlenmesini güçlendirmeyi ve korumayı amaçlıyor, yani Tether gibi fiyatını korumak için teminatla desteklenmek yerine piyasa teşviklerine dayanıyor. Daire vardır.

Terra bir tweet’te, “UST’nin piyasa oynaklığı yoluyla sürekli olarak istikrarlı bir varlık olarak yaygın bir şekilde benimsenmesi, bunu zaten çürütse de, merkezi olmayan bir Rezerv, sistemin dönüşlülüğünü azaltan daraltıcı döngülerde sabitlemeyi sürdürmek için ek bir yol sağlayabilir.”

Terra son zamanlarda dillerini sallamaya başladı. Bu ayın başlarında, Terra ağı Washington Nationals beyzbol takımı için bir sponsorluk için 40 milyon dolar harcadı. Ve geçen hafta, New York’taki bir ABD Bölge Mahkemesi hakimi, Terraform Labs ve CEO’su Do Kwon’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yayınladığı mahkeme celbine uymalarını emretti.

LUNA’nın fiyatı son 12 saat içinde %3,5 arttı ve Salı günü kırmızıların hakim olduğu kripto pazarından daha iyi performans gösterdi.

Haber daha önce The Block tarafından bildirildi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: