BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Biden Yeni Rusya Yaptırımlarını Açıklarken Bitcoin Hızlanıyor

ABD Başkanı Joe Biden Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar açıkladıktan sonra Bitcoin (BTC) hafifçe yükseldi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, basın zamanında 38,009 dolardan el değiştiriyordu. Bitcoin, 37.000 doların hemen altında açıldıktan sonra Salı gününün çoğunda yatay kaldı.

Biden, Salı günü düzenlediği basın toplantısında ilk kez Rusya’nın Ukrayna’nın iki ayrılıkçı bölgesine yaptığı son hamleyi bir “istila” olarak gördüğünü söyledi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Rusya’ya “batı finansmanını etkin bir şekilde kesecek” yaptırımlar açıkladı.

Biden’ın Salı günü yaptığı açıklamalar, Kremlin’in Rusya’nın mevcut tırmanıştan yıllar önce kendisine ait olduğunu iddia ettiği Donetsk ve Luhansk’a “barışı koruma” birliklerini hareket ettirdiğini söylemesinin ardından Rusya’ya karşı daha küçük yaptırımlar ilan etmesinden bir gün sonra geldi.

Bloomberg’e göre Biden ayrıca ABD’nin Baltık bölgesi ve Polonya’daki ülkelere ek malzeme ve asker sağlayacağını söyledi.

Analistler uzun ve kısa vadeli sonuçlar konusunda ikiye bölünmüş olsa da, Rusya’nın tam ölçekli bir işgali düşündüğü bildirildiği için Bitcoin yatırımcıları Ukrayna üzerindeki artan gerilimi izliyorlar.

Geçen hafta, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, 21 Ocak’tan bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü ve tüccarların Rusya’nın Ukrayna’daki artan askeri varlığının kripto pazarını nasıl sarsacağını düşünmelerine neden oldu.

Quantum Economics analisti Jason Deane, “Benim gibi çok uzun vadeli odaklanan ve günlük olarak sessizce bitcoin biriktiren insanlar için, genel olarak en fazla güvenliği ve değeri sağlayacak varlıktır” dedi. “Tüccarlar ve spekülatörler için bu, itibari para üretmek için tasarlanmış basit bir ticaret denklemi. Onlar için bu heyecan verici ve değişken bir riskli ticaret. Soru şu ki, kimin anlatımı daha güçlü olacak?”

Şimdiye kadar, bitcoin birçok kişinin umduğu enflasyon koruması olmadı.

FxPro kıdemli finansal analisti Alex Kuptsikevich, “Bitcoin, alıcıların geçen ayın sonunda daha aktif hale geldiği 35.000 dolarlık orta seviyenin yeniden testine yaklaşıyor” dedi. “Değişen makroekonomik koşullar göz önüne alındığında, kripto aynı seviyelerde ilginç olmaya devam edecek mi?”

Hala temellerin, Avrupa’daki kapsayıcı gerilimler azaldıkça bitcoin için uzun büyümeyi yönlendireceğine inanıyor.

TheoTrade’de bir analist olan Don Kaufman, geçen hafta CoinDesk TV’ye, Rusya’nın Ukrayna hamleleri için potansiyel küresel cezayı yönlendirmek için kripto piyasasına baktığı için Rusya’ya karşı büyük ölçekli yaptırımlar olasılığının bitcoin için potansiyel bir boğa koşusu olabileceğini söyledi.

Oanda analisti Edward Moya, “Bitcoin, uzun vadeli yatırımcıların geri gelme konusunda daha emin hissetmeden önce son bir büyük düşüş yaşayabilir” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: