BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

SOL ve XRP, ABD Enflasyonu 40 Yılın En Yükseklerine Atlarken Altcoin Düşüşünde Öncü

Büyük altcoinler, daha geniş pazarda bir düşüşün ardından Cuma günü düştü. Kripto pazarının toplam kapitalizasyonu %2,8 düşerek 2,08 trilyon dolara geriledi. Altcoinler düşüşe öncülük etti ve bu da bitcoin baskınlık endeksinde %0,5 ila %40,1 arasında bir artışa yol açtı.

Düşüş, daha geniş piyasaların Ocak ayında %7,5 ile dört on yılın en yüksek seviyelerine ulaşan ABD enflasyonuna tepki vermesiyle geldi. Goldman Sachs, mal ve hizmet maliyetlerinde artışa yol açması beklenen enflasyonla mücadele için bu yıl yedi faiz artırımı fiyatladı.

Son 24 saat içinde, ödeme tokeni XRP ve Polygon’un MATIC’i haftanın başlarındaki bir rallinin ardından %7,5 düştü, Solana’nın ise SOL ve Polkadot’un DOT değerleri yaklaşık %6 düştü. Avalanche’ın AVAX tokeni %0,4 nominal düşüşle en iyi performans gösteren kişi olurken, bitcoin ve eter sırasıyla yaklaşık %3 ve %5 kaybetti.

XRP, bu hafta başında 0,91 ABD dolarına ulaşan bir ücretin ardından 10 sent düştü. Jetonlar, bu hafta başında CoinDesk tarafından işaretlendiği gibi 0.90 $ seviyesinde direnç gördü ve Cuma günü Asya saatlerinde 0.80 $’ın altına düştü. Fiyatlar, Cuma günkü düşüşün ardından 50’lik olumlu göreceli güç endeksi (RSI) okumalarına ulaştı – fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplayan bir fiyat grafiği göstergesi – bu, ileride kısa bir toparlanma beklenebileceğini gösteriyor. 70’in üzerindeki RSI seviyeleri, varlıkların bir düzeltme görebileceği anlamına gelirken, 30’un altında bir toparlanmanın gerçekleşebileceği anlamına gelir.

SOL, dirence çarptıktan sonra düştü. (TradingView)

Bununla birlikte, FxPro piyasa tüccarı Alex Kuptsikevich bir e-postada CoinDesk’e XRP’nin 0,78 doların altına düşmesinin daha derin bir düşüşe işaret edeceğini söyledi. düzeltme yapın ve 0,75 dolara hızlı bir yol açın. “Önümüzdeki hafta Şubat ayının tüm kazançları tamamen sıfırlanırsa ve fiyatlar 0,60 ABD dolarının altına geri çekilirse, uzun vadeli aşağı yönlü potansiyeli %50 ila 0,3 arasında olan yeni bir bunalım döneminden bahsetmek güvenli olur” dedi.

SOL, bu haftanın başlarında üzerine çıktıktan sonra 110 dolarlık destek seviyesini kaybetti. Düşüş devam ederse fiyatlar önceki 100 dolarlık desteğe düşebilir.

Kuptsikevich, SOL için bir dezavantaj ekledi: “28 Ocak’tan 7 Şubat’a yükseliş teknik bir toparlanma gibi görünüyordu Kasım ayından bu yana aşırı satıldıktan sonra. Ancak bu büyüme ivmesi hızla azalıyor. Bu kripto para için genel piyasa için pozitiflik olmadan, bitcoin ve etherden daha hızlı zemin kaybetmeye devam edeceğini söyleyebiliriz” dedi.

SOL, dirence çarptıktan sonra düştü. (TradingView)

Top memecoin SHIB, geçen haftaki çok katlı rallilerin ardından %4 düştü. Shiba Inu’nun SHIB’si, etkili kripto borsası Coinbase ile belirtilmemiş bir faaliyet söylentilerinin ardından Pazartesi ve Salı günleri %40 arttı. LEASH tokeni, yaklaşan bir oyunda LEASH ile satın alınabilen sanal arazi parsellerini satacak bir metaverse olan ‘Shiba Lands’ duyurusunun ardından Çarşamba günü %43 arttı.

SHIB bu hafta iki direnç seviyesini geçtikten sonra düştü. (TradingView)

Theta Network’ün THETA jetonu, kazanç göstermek için 1 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerindeki birkaç altcoinden biriydi. THETA, kurucu ortak Mitch Liu’nun yaklaşmakta olan blockchain izleme ve video lisanslama platformu Replay için bir tohum finansmanı ve hibeyi onaylamasıyla %15 arttı.

“Deneyimli teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından başlatıldı ve Theta Video API, Theta peer-to-peer video altyapısı ve ThetaPass NFT’leri kullanıldı. içerik oluşturuculara ve son kullanıcılara gelirlerden daha adil bir pay sunuyoruz” dedi. THETA yazı yazılırken 4.18 dolardan el değiştirdi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: