BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Fonlar Kripto için Yükseliş Ayı Tahmin Ettiğinden Bitcoin, 43.5K Doları Yeniden Kazandı

Perşembe günkü tahmin edilenden daha hızlı ABD enflasyon baskısının tahvil, hisse senedi ve kripto pazarında düşüşlere yol açmasının ardından, Bitcoin düşüşünün bir kısmını toparladı ve 43.500 doları geçti. Yine de büyük kripto para birimleri Cuma günü 24 saat boyunca düşük kaldı ve yayın sırasında bitcoin %2.8 ve eter %4.5 düştü.

ABD enflasyonu Ocak ayında %7,5 ile 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve mal fiyatları ve hizmet maliyetlerinin artması bekleniyor . Goldman Sachs’tan trader’lar bu yıl yedi faiz artışı bekliyor. Faiz artışları, 2020 başlarında koronavirüsün başlamasının ardından ABD Federal Rezervi tarafından uygulamaya konulan varlık satın alma programının doğrudan bir sonucu olarak enflasyonu dizginliyor.

“Kripto para birimleri Perşembe günü Amerika Birleşik Devletleri’nde 40 yılın en yüksek seviyelerini güncelleyen güçlü enflasyon verilerinin baskısı altındaydı. FxPro analistleri bir e-postada CoinDesk’e söyledi. “Bu tür değerler, Fed’i faiz oranlarını daha hızlı yükseltmeye zorlayabilir, bu da kripto para birimleri de dahil olmak üzere tüm riskli varlıklar için olumsuzdur.”

Yine de, piyasa duyarlılığını hesaplayan Korku ve Açgözlülük endeksi, kripto piyasaları hisse senetlerini daha düşük seyrederken bile tarafsız kaldı. FxPro analistleri, “Borsaların, para politikası beklentilerinin yeniden değerlendirildiği Bitcoin ve Ethereum dinamikleri üzerinde artan bir etkisi var” dedi.

Korku ve açgözlülük endeksi tarafsız kaldı. (Alternative.me)

Bitcoin, erken Asya saatlerinde 42.900$’a kadar düşük bir düşüşün ardından 43.500$ seviyesini yeniden kazandı. CoinGecko izleme aracını gösterdi. Varlık 45.500 dolarda dirençle karşılaşmaya devam ediyor.

Bitcoin bu sabah 43.000 doların altına düştükten sonra 43.500 doları geri aldı. (TradingView)

Bu arada, Singapur’un QCP Capital gibi kripto fonları Şubat ayı için kripto piyasasında yükselişini sürdürüyor. Firma bir Telegram yayınında “NASDAQ geçen haftanın sonuna doğru daha düşük işlem görmesine rağmen kripto fiyatları yükseldi” dedi. “Bunun, kriptonun NASDAQ’dan mutlaka ayrıldığı anlamına geldiğini düşünmüyoruz, ancak bu bize şu anda somut ve hedefli kripto talebi olduğunu söylüyor.”

QCP, piyasa beklentileri ve Fed’in artırımlarına yönelik tepkilerin azalması ve “pozitif mevsimsellik” nedeniyle Şubat ayı için yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi – hisse senetleri tipik olarak Şubat.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: