DünyaSeyahatTeknoloji

PancakeSwap DAO, CAKE Token Enflasyonunun “Agresif Azaltılmasına” Oy Verdi

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü PancakeSwap tarafından sağlanan pasta (CAKE) blok ödüllerinin azaltılmasına yönelik topluluk oyu tamamlanmak üzere; oyların yaklaşık %70’i “agresif bir indirim” lehine. Oylama 28 Nisan 15:30 UTC’de sona erecek.

“Versiyon 2.5” tokenomik teklifi, tüccarlara ve stakerlara ödenen token ödüllerini %68’in üzerinde azaltarak CAKE’i “deflasyonist bir modele” doğru hareket ettirecek. PancakeSwap’in BNB Smart Chain’deki ana likidite havuzu olan Syrup Pool’daki CAKE “emisyonları” teklif kapsamında %94 oranında düşecek.

Şurup Havuzları, kullanıcıların CAKE ödülleri kazanmak için tokenları bir yıla kadar kilitlemelerine olanak tanır.

Bu hafta başında yapılan ve Nisan ayının başından bu yana tartışılan oylamada, CAKE emisyonları 6,65 kek/blok’tan hemen 3 kek/blok’a ayarlanacak, ardından emisyonlar her ay sadece 0,35 kek/blok’a ulaşana kadar 5 ay boyunca aylık 0,5 kek/blok azaltılacak. .


PancakeSwap DAO, kek emisyonlarının “agresif bir şekilde azaltılması” yönünde oy kullandı. (Gözleme Değişimi)

Bu, mevcut emisyon oranlarına göre %94’lük bir düşüş anlamına geliyor. Cake tokenleri PancakeSwap’te işlem ücretlerinde, piyango girişlerinde, NFT satın alımlarında veya token tekliflerine yatırımlarda indirim almak için kullanılır.

Cake’in emisyon oranları, PancakeSwap topluluğu üyeleri arasında bir süredir endişe kaynağıydı. Yüksek enflasyon oranı sürdürülemez olarak değerlendirildi; çünkü bu oran, sürdürülecek sürekli yeni para akışına bağlıydı ve uzun vadeli pasta sahiplerine fayda sağlamadı.

Pasta ödüllerini agresif veya kademeli olarak azaltmak için planlar yapıldı; her iki seçenek de emisyonları değişen sürelerde 0,35 kek/blok’a düşürmeyi hedefliyordu. Yönetişim verilerine göre üyelerin yaklaşık %10’u kademeli azaltım yönünde oy kullandı.

Ortaya çıkan üçüncü seçenek ise hiçbir şey yapmamak ve emisyonları olduğu gibi bırakmaktır; bu, topluluk oylarının neredeyse %20’sini almıştır.

Bunun nedeni, blok ödüllerinin azaltılmasının yeni stakerlar için getiride azalma anlamına gelebilmesidir; bu da sonuçta PancakeSwap’e daha az sermaye akışı anlamına gelebilir ve protokol gelirlerinde düşüşe neden olabilir.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.