DünyaEkonomi

Airdrop Avcıları, LayerZero Token’ı Gözüne Koydukça Çapraz Zincir Köprü Yıldız Geçidinin Hacmi Yükseliyor

Stargate çapraz zincir köprüsündeki hacim, yatırımcıların söylentilere göre LayerZero airdrop kriterlerini karşılamaya çalışmasıyla son 24 saat içinde %30 arttı.

DefiLlama’dan elde edilen veriler, Stargate’deki (STG) aktivitenin de son beş hafta içinde önemli bir artış kaydettiğini gösteriyor; protokol, bu ayın başlarında ilk kez aylık hacmin 1 milyar doları aştığını duyurdu. Stargate, LayerZero’ya açılan bir kapıdır ve protokole akan sermayenin çoğunluğundan sorumludur.

STG’nin işlem hacmi de son 24 saatte %95 arttı. CoinMarketCap’e göre bu yazının yazıldığı sırada token Perşembe günü %2 artışla 78 sentte işlem görüyordu.

LayerZero bir token yayınlayacağını duyurmamış olsa da, Gitbook’taki protokolün kodunda “ZRO token sahibi” ifadesi yer alıyor ve bu da yerel bir tokenın çıkarılacağına işaret ediyor.


Yıldız Geçidi köprüsündeki işlem hacmi (DefiLlama)

LayerZero, çeşitli blok zincirleriyle iletişim kuran bir omnichain protokolüdür; farklı blok zincirleri arasında varlıkların ve rastgele verilerin aktarımını kolaylaştırır. Bu ayın başlarında şirket, Andreessen Horowitz, Samsung Next ve Sequoia Capital’in yatırımlarıyla 3 milyar dolarlık değerlemeyle 120 milyon dolar topladı.

Geçtiğimiz 12 aydaki bir dizi yüksek profilli airdrop’un minimum çabayla önemli getiriler sağlaması nedeniyle bu, kripto yatırımcılarının dikkatini çekti. İyimserlik (OP), Aptos (APT), Arbitrum (ARB) ve Bulanıklık (BLUR), erken benimseyenleri ödüllendiren kazançlı airdroplar yayınladı.

Airdrop avcıları, Stargate köprüsüyle etkileşime girmenin yanı sıra, daha büyük bir LayerZero tahsisi alma umuduyla Stargate yönetişim tekliflerine de güveniyorlar. Merkezi olmayan borsa Velodrome’un Optimism blok zincirinde bir STG merkezi haline getirilip getirilmeyeceğine dair yakın zamanda yapılan bir teklif için 6,4 milyondan fazla STG tokeni stake edildi.

LayerZero, CoinDesk’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.