DünyaEkonomi

NYSE Ana Şirketi ICE, Tokenize Hisse Senetlerine Yönelik Potansiyel Harekette tZERO’da Hisse Aldı

ICE, ABD saatiyle Salı günü yaptığı açıklamada, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange Inc.’in (ICE), tokenize edilmiş menkul kıymetler mekanı tZERO’nun mülkiyet hissesini alacağını söyledi.

  • Ice’ın yatırımı, ICE’ye veya sermaye getiri planlarına herhangi bir finansal etkisi olmayacağını söylerken, işlemin hisse büyüklüğünü veya dolar değerini sağlamayan duyuruya göre, onu tZero’da “önemli” bir azınlık hissedarı yapacak.
  • tZERO’daki diğer yatırımcılar arasında, tZERO’da orijinal bir yatırımcı olan Overstock.com ve genel ortağı Pelion Venture Partners’a bağlı bir kuruluş olan blockchain odaklı bir fon olan Medici Ventures ve diğerleri yer alıyor.
  • 2 Haziran’da CoinDesk’e, planlara aşina iki kişinin söylediğine göre, alternatif ticaret sistemi (ATS) en azından 2021’in ortasından beri bir alıcı veya ortak arıyordu.
  • ICE aynı zamanda geçen yılın Ekim ayında özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme yoluyla halka açılan kripto para borsası Bakkt’ın da çoğunluk sahibi.

Devamını oku: Cryptocurrency Exchange Bakkt, SPAC Anlaşmasından Sonra Ticaretin İlk Gününde Düştü

Devamını oku: Bakkt Hisseleri Mastercard, Fiserv ile Kripto Ödemeleri Anlaşmalarından Sonra %180 Arttı

Devamını oku: NYSE Dosyaları Kendi NFT Pazarı İçin Ticari Marka Başvurusu

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: