DünyaEkonomi

Luxor, Hisse Kanıtı Vardiya Tezgahı Olarak Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı

Kripto yazılım ve hizmetleri şirketi Luxor, kripto para birimi şu anda ağından madenciliği kaldırmayı planlarken bile bir Ethereum madencilik havuzu başlatıyor.

Şirket, Hut 8 dahil olmak üzere büyük kurumsal madenciler ve Kuzey Amerika’daki birkaç perakende madenci ile ABD merkezli bir Ethereum madencilik havuzu, şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

“Madencilik havuzu, Ethereum işlem değerini en üst düzeye çıkarmak için yeni bir madencilik stratejisi olan Miner Extractable Value için donatılmıştır ve bir düşük amca oranı (en uzun blok zinciri geçmişine eklenmeyen ancak madencilerin aynı şekilde ödeme aldığı mayınlı bloklar),” dedi Luxor. Havuz ayrıca madencilerin bitcoin ile ödeme almasını sağlayan Catalyst hizmetiyle de uyumlu olacak.

“En sağlam”

Luxor, Ethereum’u mevcut İş Kanıtı (PoW) mekanizmasından madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs modeline geçirme çabalarının ortasında madencilik havuzu hizmetini başlatıyor. geçiş birden çok kez ertelendi

(

)Ancak Luxor, PoS anahtarı konusunda endişeli değil.

“ETH 2.0 gelişmelerini yakından takip ediyoruz ve şu anda bile havuzu başlatıyoruz çünkü yüksek bir artış olduğuna inanıyoruz. Luxor Mining’in kurucu ortağı ve COO’su Ethan Vera CoinDesk’e verdiği demeçte, Ethereum’un Hisse Kanıtı’na geçişinin bu yıl gerçekleşmeme olasılığı.

Luxor, havuzu başlatmanın yanı sıra Ethereum’u PoW konsensüsünde tutmak için bir savunuculuk grubu düzenlemeye ve oluşturmaya başladı. Vera, “Luxor’da, Proof-of-Work’ün halka açık blok zincirleri için en sağlam ve test edilmiş fikir birliği mekanizması olduğuna inanıyoruz ve buna Ethereum da dahil” diye ekledi.

Son aylarda PoW konsensüs mekanizması, enerji tüketimi nedeniyle dünya çapındaki yasa koyucular tarafından incelemeye alındı.Son zamanlarda ABD, PoW ile ilgili enerji tüketimini tartışmak için bir kongre oturumu düzenledi.Bu arada, AB piyasaları düzenleyicisi

Ancak, Luxor, sistemi sağlamanın en iyi yolu olarak görüyor ağın güvenliği, yerelleştirilmesi ve daha yeşil enerji geçişinin teşvik edilmesi

“Luxor’da Proof-of-Work fikir birliği mekanizmasına inanıyoruz ademi merkeziyetçilik ve güvenlik için optimize edilirken yeşil enerji inovasyon bizi PoW madenciliğinin çevresel bir endişe olmayacağı bir dünyaya taşıyor” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: