BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Kripto Yatırımcıları, Revize Edilen İşsizlik Verilerinden Hareketsiz

Kripto piyasaları, ABD Paskalya tatili öncesinde ve Perşembe günkü ilk işsizlik başvuruları verilerinin yayınlanmasının ardından sessizce işlem gördü. Önceki haftanın rakamlarındaki bir değişiklik, kripto tüccarlarının ya eksik bilgilere göre hareket ettiğini ya da bilgileri özellikle önemli görmediğini gösteriyor.

1 Nisan’da sona eren haftada 228.000 Amerikalı, 205.000 olan konsensüs tahminlerinden %11 daha yüksek işsizlik başvurusunda bulundu. Rapor ayrıca, 25 Mart ile biten hafta için işsizlik başvurularının 198.000’den 246.000’e keskin bir artışla revize edildiğini gösterdi.

ABD Çalışma Bakanlığı, revizyonu mevsimsellik düzeltmesi metodolojisindeki değişikliklere bağladı. Sonuç olarak, mevcut işsizlik başvuruları revize edilen rakama kıyasla 18.000 azaldı.

Federal Rezerv Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) işgücü piyasasını rutin olarak “çok sıkı” olarak nitelendirmesiyle bu haftaki düşüş, Fed yetkililerinin görmek istediklerinin tam tersi.

Geçen hafta için daha yüksek olan revizyon, FOMC üyelerinin görmek istedikleriyle uyumlu görünüyor.

Ayrıca, bugünkü sayının olduğundan daha az ifade edilip edilmediği sorusunu gündeme getiriyor, bu da potansiyel olarak gelecek haftaki sürümde daha yüksek bir revizyona yol açabilir. Geçen haftaki ticaret faaliyeti muhtemelen bugün açıklanan revize edilmiş rakamları içermiyordu.

Bitcoin’in önceki yayınlandığı gün (30 Mart) fiyatı, %0,93 gibi nispeten hafif bir düşüş gösteriyor. Ether’in hareketi ise sadece %0,04 düşerek daha az önemliydi.

Genel olarak, bitcoin’in fiyatı kabaca geçen Perşembe günü olduğu yerle aynı, ETH ise %4,5 daha yüksek.

Şimdiye kadar, ne bitcoin ne de ether, iş verisi revizyonunun yatırımcıları etkilediğini gösterecek şekilde ticaret yapmıyor. Geleneksel akıl, değişikliğin fiyatlar üzerinde yükseliş etkisi yaratacağını öne sürerdi.

Ayrıca, kripto yatırımcılarının, hala kabul edilebilir beklentiler aralığında kalan revize edilmiş daha yüksek rakamdan endişe duymadıklarını da gösterebilir. Cuma günkü Tarım Dışı bordro verileri muhtemelen ek bilgiler sağlayacaktır. Ancak, ticaret hacmi ABD tatillerinde daha düşük olma eğiliminde olduğundan, tepki sessiz kalabilir.

Sizin için tavsiye edilen:

  • Önerilen Birleşik Krallık Kuralları, Kripto Reklamını Çok Daha Zor Hale Getirecek, Endüstri Uyardı
  • DeFi Devi MakerDAO, DAI Stablecoin için Blockchain Veri Sağlayıcı Chainlink’i Entegre Ediyor
  • 2023’te Kriptonun Geleceği İçin 10 Tahmin
  • 26-28 Nisan’da Austin, Teksas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın
James Rubin tarafından düzenlendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.