BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Ether, Shanghai Fork Yaklaşırken 1,9 Bin Dolara Yakın Tutuyor

Ether (ETH), bu eşiği aşıp geçen Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra Perşembe günü 1.900 doların altına geri çekildi.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, son 24 saatte %1,5 düşüşle 1.876 dolardan işlem görüyor. Yine de, piyasa katılımcıları Ethereum’un stake edilmiş ETH çekimlerini ele almayı amaçlayan 12 Nisan Şangay hard fork’unu izlerken, ETH son yedi gün içinde %4’ün üzerinde değer kazandı.

Likid staking tokenleri önceki gün yükseldikten sonra Perşembe günü düzleşti. Lido’nun arkasındaki merkezi olmayan otonom organizasyonun yönetişim token’ı LDO, Perşembe günü %3 düşerek 2,50 dolar civarında seyrediyor. Fiyat düşüşü, bir Lido protokol geliştiricisinin Perşembe günü bir Twitter Space’te Lido staker’larının ETH çekimlerini “Mayıs başından önce” bekleyebileceklerini söylemesinin ardından geldi. CoinGecko verilerine göre Rocket Poll’un RPL token’ı %2,9 düşerek 46$ yakınlarında işlem gördü.

Bazı gözlemciler satış baskısı beklerken diğerleri Ethereum platformuna olan yeni ilgi nedeniyle bir artış beklerken, Şanghay çatalının ether fiyatını nasıl etkilediği belirsizliğini koruyor. Kalder’in kurucu ortağı ve CEO’su Gökçe Güven, serbestçe stake etme ve stake etme yeteneğinin “muazzam miktarda fayda sağlayacağını” ve bunun sonucunda muhtemelen artan kurumsal ilgiyi çekeceğini söyledi.

Güven, CoinDesk’e bir e-postada şunları söyledi: “Daha büyük kurumsal oyuncular, belirli bir varlık sınıfına maruz kalmayı seçip seçmediklerini genellikle getiri elde etme seçeneğinin olup olmadığına bağlıyorlar.” hisseyi geri al – bu seçeneği şimdi sunuyor.”

Ve kripto araştırma şirketi Delphi Digital’in araştırma analistleri Perşembe günü bir notta, Şangay’ın stake yapanların kilitli ETH varlıklarını geri çekmeleri için bir zaman çizelgesi oluşturduğunu ve daha fazla yatırımcının “varlıklarını boşta tutmak yerine ETH’yi stake etmeyi tercih edeceğini” söyledi.

Analistler, “Lido da dahil olmak üzere likit staking protokolleri, bu akışları yakalamak için en iyi konumda” diye ekledi.

Diğer pazarlarda

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Çarşamba gününe göre %0,1 düşüşle yaklaşık 28.100 dolardan el değiştiriyordu. BTC, son üç haftanın büyük bölümünde 27.200 Dolar ile 28.200 Dolar arasında bir menzile bağlıydı.

Genel kripto piyasası performansını ölçen CoinDesk Piyasa Endeksi, bir gün öncesine göre %1 düşüş yaşadı.

Katman 1 blockchain Core DAO’ya katkıda bulunan Brendon Sedo, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, bitcoin taleplerinin artmasıyla madencilerin karlılığı artırdığını ve “Bitcoin ağını güvence altına almak için” aralarında “büyüyen rekabete” yol açtığını vurguladı.

“Gerçek zamanlı olarak tanık olduğumuz olumlu bir pekiştirme döngüsü” diye ekledi.

Yatırımcılar Cuma günü ABD Çalışma Bakanlığı’nın Mart ayı tarım dışı istihdam (NFP) iş raporunu beklerken başlıca hisse senedi endeksleri yeşile döndü. S&P 500 %0,3 yükselirken teknoloji ağırlıklı Nasdaq %0,7 yükseldi. Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA) yataydı.

2 yıllık ve 10 yıllık hazine oranları Perşembe günü sabit kaldı ve son zamanlarda %3,82 ve %3,29’da oturdu.

Hisse senedi piyasaları, Hayırlı Cuma kutlamaları nedeniyle Cuma günü kapalı olacaktır.

Sizin için tavsiye edilen:

  • Blockchain Girişimcisi Kaliforniya’da Dolandırıcılık Suçlamalarıyla Tutuklandı
  • Chainlink, Kripto “Muhafızlarını” ve Dolandırıcılığa Karşı Blockchain Köprülerini Açıkladı
  • DeFi Devi MakerDAO, DAI Stablecoin için Blockchain Veri Sağlayıcı Chainlink’i Entegre Ediyor
  • 26-28 Nisan’da Austin, Texas’ta Kripto ve Web3’teki En Önemli Sohbete Katılın

Döviz piyasası üreticisi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya Perşembe günü bir e-postada, “Pek çok piyasa kapandığında, tacirlerin yılın 365 günü işlem gören tek piyasadan yararlanmak isteyip istemeyeceklerini göreceğiz” dedi. . “Bitcoin, ticaret aralığının üst sınırlarına yakın olmaya devam ediyor ve bazı türevlerinin aktif olarak işlem görmediği hafta sonu boyunca 30.000 $ seviyesini aşmak için iyi bir şans görebilir.”

Moya şunları ekledi: “NFP raporu büyük ölçüde gözden kaçıyorsa ve ekonominin daha kötü durumda olduğu fikrini destekliyorsa, bunun kripto için büyük bir destek sağladığını görebiliriz.”

James Rubin tarafından düzenlendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.