DünyaEkonomi

Kripto Ticaret Firması Alameda Research’ün Eş CEO’su Sam Trabucco İstifa Etti

Kripto ticaret firması Alameda Research Sam Trabucco’nun eş CEO’su, liderlik rolünden ayrılarak danışman oluyor, Trabucco Çarşamba günü tweet attı. Kripto borsası devi FTX gibi, Alameda da Sam Bankman-Fried tarafından başlatıldı ve şirket geniş bir ticaret, verim çiftçiliği, başlangıç ​​yatırımları ve piyasa yapımı ağı işletiyor.

  • Trabucco, ortak CEO Caroline Ellison’ın şirketin tek CEO’su olarak kalacağını yazdı.
  • Trabucco, bir tweet dizisinde, son birkaç ay içinde Alameda’daki rolünü önemli ölçüde azalttığını ve özel hayatı gibi “başka şeylere öncelik vermesi” gereken bir yaşam noktasına ulaştığını belirtti. “Rahatlamaya ihtiyacım vardı,” diye ekledi ve gerçekten çok mutluyum.
  • Trabucco, şu anda sıralanmış başka kripto projesi olmadığını söyledi, “ancak daha fazla ‘iyileşmiş’ hissettiğimde gelecekte hiçbir şeyi göz ardı etmem.”
  • Bankman-Fried başlangıçta Alameda’nın liderliğini geçen Ekim ayında Trabucco ve Ellison’a devretti. İkisinin de kripto arbitraj fırsatlarından yararlanmak için 2017 yılında Alameda’yı kuran Bankman-Fried ile kripto öncesi bağları vardı. 2018’de Jane Street’te birlikte çalışan Ellison’ı ve bir yıl sonra Susquehanna tahvil tüccarı ve MIT’den arkadaşı Trabucco’yu işe aldı.
  • FTX, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

GÜNCELLEME (24 Ağustos 19:43 UTC): Alameda’ya arka plan ve Trabucco’dan ek bir alıntı eklendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: