BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Kripto Piyasa Değeri Selloff Ortasında 2T Doların Altına Düştü

Kripto para birimleri rekt alıyor.

Kripto bluechips bitcoin ve eter Perşembe akşamı geç saatlerde 40.000 dolar ve 3.000 dolar kilit destek seviyelerini kırdı ve daha geniş altcoin piyasasını serbest düşüşe gönderdi.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, kripto para birimi endüstrisinin toplam piyasa değeri ABD’de Cuma öğleden sonra %11 düşerek 1,9 trilyon dolara düştü. işlem saatleri, geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.1 trilyon dolardan düştü.

Son düzeltmeler giderek ayı piyasası bölgesini işaret ettiğinden, çoğu büyük kripto para birimi çift haneli kayıplara uğradı.

Nasdaq kompozitinin geçen hafta %5 düşmesiyle, kripto para piyasalarındaki satış, teknoloji hisselerinin hareketlerini yansıtıyor gibi görünüyor. .

Kan dökülmesine karşı çok az güvenlik var gibi görünüyor. Yakın Protokol’ün NEAR (%-17.5), Fantom’un FTM’si (%-15.4) ve Comos’un ATOM (%-12.0) tokenleri gibi son altcoin kazananları da Cuma günkü satıştan zarar gördü.

NEAR, FTM ve ATOM’un BTC ve ETH’ye karşı yıl bazında nispeten güçlü performansı, bazı tüccarların altcoin ayrıştırması En azından şu an için piyasadaki gerileme, kripto varlık korelasyonlarını yukarı gönderiyor.

Bununla birlikte, ATOM, yıl boyunca yeşil bölgede gezinen tek ana tokenlerden biri olmaya devam ediyor (+%3.0).

Kripto para fiyat verileri (Messari)

Çok uzun, SoLunAvax

2021’de en iyi performans gösteren alt Katman 1 sevgililerinin çoğu, piyasa kapitalizasyonlarının yarıya düştüğünü gördü son birkaç hafta içinde.

Bazıları BTC ve ETH’den daha iyi performans gösterse de (tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sırasıyla %44 ve %42 düştü), diğerleri 2021 ivmesini korumak için mücadele ediyor.

“Ethereum katili” Solana’nın SOL’si tüm zamanların en yüksek seviyesinden %52 düştü. Terra’nın LUNA ve Avalanche’ın AVAX tokenleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sırasıyla %30 ve %59 düştü.

Ethereum yan zinciri Polygon’un MATIC jetonu %36 düştü ve Cardano’nun ADA jetonu geçen Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden bu yana %61 düştü, ikinci proje akıllı sözleşmelerinin lansmanını duyurduğunda.

BTC ve ETH’den daha riskli ve tipik olarak daha yüksek volatilitede işlem gören Altcoin’ler, %90-99 gibi dik düşüşler yaşadı 2017-2018 kripto döngüsü sırasında.

Köpek jetonları

Messari’den alınan verilere göre , altcoin kaybedenlerin en büyük kategorisi meme paralarıdır. Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE’yi geçici olarak %33’e kadar yükselten yakın tarihli bir tweetine rağmen, geçen Mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %80 aşağıda.

Shiba Inu, geçen yıl %1,607 değer kazanan diğer bir köpek temalı kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %71 düştü.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: