BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İşte Bitcoin Neden 24 Saat İçinde %11 Düştü?

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, hisse senedi piyasasının liderliğini takiben Perşembe 19:00 UTC (14:00 ET) civarında düşmeye başladı. ABD saat 16:00’da keskin bir düşüş.

Fiyattaki düşüşün arkasında analistlerin söylediği şu:

1. Olumsuz piyasa duyarlılığı

Bitcoin’in (BTC) fiyat düşüşü, son birkaç yıldır meydana gelen aynı eğilimin basit bir devamıdır. haftalar – olumsuz piyasa hissi. Quantum Economics analisti Jason Deane, “Bu duygu, her türlü nesnel varlık verisini bastıran bir dizi kasvetli haber tarafından körükleniyor” dedi. Deane’in uzun vadeli görünümü olumlu olsa da, mevcut fiyat hareketinin yakın/kısa vadede muhtemelen devam edeceğini ve daha fazla aşağı yönlü baskının mümkün olduğunu düşünüyor. “Korku bir kez devreye girdiğinde, kırılması biraz zaman alır ve “normalleştirilmiş” aralıklara geri dönmeden önce teslim olmayı beklemeniz yeterlidir.”

2. Kaldıraçlı uzun pozisyonlar

IDX Digital Assets’in kurucusu Ben McMillan’a göre başka bir neden, satışı hızlandıran kaldıraçlı uzun pozisyonlardır. – Cuma günü Asya’ya açılıyor. 40.000 doların önemli bir destek olduğunu ve şimdi bir direnç seviyesine dönüştüğünü ve hafta sonu boyunca kesinlikle daha fazla olumsuzluk görebileceğimizi söyleyen McMillan, “Bitcoin ile neredeyse her zaman durum böyledir” dedi.

3. BTC, geleneksel pazarlar

ile birlikte hareket ediyor ve bir bütün olarak daha geniş kripto para piyasası, yüksek duyarlılıklı bir beta varlık olarak hareket ediyor – IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro’ya göre, daha geniş pazarlarla birlikte hareket ediyor ve son zamanlardaki olumsuz duygulardan daha fazla etkileniyor. Outumuro, “Makroekonomik korkular ve düşük teknoloji şirketi kazançları da bu korelasyonu daha da kötüleştirdi” dedi.

CoinDesk verilerine göre, baskı zamanında bitcoin 38.446 dolardan işlem görüyordu.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: