Ekonomikategorisiz

Kripto para piyasalarında son durum 

Investing.com – Kripto para piyasaları, 5 Nisan tarihinde kayda bedel bir düzeltmeye girdi toplam piyasa bedeli 48 saat evvel 2,15 trilyon doların üzerine çıktıktan sonra gelen fon çıkışlarıyla 2 trilyon doların altına kadar sarktı. 

Günün birinci saatlerinde görülen taban fiyatlardan sonra bir ölçü toparlanan kripto piyasası akşam saatlerine gerçek yine 2 trilyon doların üzerine çıktı. Lakin mevcut alıcı hacminin bir toparlanmadan bahsetmek düşük kaldığı söylenebilir. 

Nisan ayının birinci haftasında görülen bu genel düşüş, birçok kaynakta FOMC Mart tutanaklarının açıklanmasına bağlanıyor. Lakin teknik olarak bu düşüş, Mart ayının ikinci yarısında başlayan yükselişin bir düzeltmesi biçiminde ilerliyor. 

Bitcoin (BTC), 43.000 dolarda yer bulmaya çalışıyor

Bitcoin (BTC), Nisan ayındaki 45.500 – 46.500 dolar bandındaki yatay görünümü dün prestijiyle aşağı istikametli kırarak 42.700 dolar düzeyine kadar geriledi. Son 24 saatte yüzde 3 bedel kaybı görülen Bitcoin fiyatı, 43.000 dolar düzeyinde taban bulmaya çalışıyordu. 

Bitcoin piyasa pahası 828 milyar dolara gerilerken BTC hakimiyet oranı yüzde 42 düzeyinde bulunuyordu. Son görünüme nazaran haftalık kayıp ise yüzde 8 düzeyinde bulunuyor.

Ethereum (ETH), 3.200 dolar düzeyinin altını test etti

En büyük ikinci kripto varlık Ethereum (ETH), genel piyasa düşüşünde 3.200 doların altına sarktı. Bugün ise düşük hacimli süreçlerde Ethereum fiyatı, 3.200 dolar düzeyinde yer bulmaya çalışıyor, fakat süratli düşüş sonrası reaksiyon alımların zayıf kalması ikinci bir satış dalgası mümkünlüğünü artırıyor.

Birinci 10 kripto para negatif seyrine devam ediyor

En büyük 10 kripto para ortasında son 24 saatte düşüş eğilimi devam ederken Solana (SOL) ve Terra (LUNA), yüzde 5 oranında günlük kayıplarıyla en çok kaybeden kripto varlıklar oluyor. 

Piyasa geneline baktığımızda birinci 100 kripto varlığın büyük bir çoğunluğu bedel kaybına devam ederken an prestijiyle 10 kripto varlık düne nazaran fiyatını artırmış durumda.

Bunlar ortasında Anchor Protocol (ANC), yüzde 20’yi bulan paha çıkarıyla piyasadan olumlu ayrışan kripto varlık oldu. Mina, Kava, Neutrino USD ve Hedara’da yüzde 5’in üzerinde kıymet yararlarıyla birinci sıralarda yer aldı. 

Dünkü sert düşüşte tek artıdaki kripto varlık olan STEPM (GMT), bugün yüzde 15 düşüşle en çok kaybettiren altcoin olarak bulunuyor. 94. sıradaki Oasis Network ve Audius de yüzde 10’un üzerinde düşüşle en çok kaybeden altcoinler ortasında.

Muharrir: Günay Caymaz

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: