Ekonomikategorisiz

Kripto para dalında günün öne çıkan haberleri

Investing.com – Kripto para bölümünde günün öne çıkan gelişmeleri ortasından derlediğimiz haber özetimize göz atabilirsiniz. 

Satoshi periyodundan kalan Bitcoin adresi 12 yıl sonra hareketlendi

Whale Alert bugün, eski bir Bitcoin adresinin 12 yıl sonra 7 Nisan’da 2 milyon dolarlık BTC’yi taşıdığını doğruladı. Blockchain analitik platformu tarafından verilen detaylara nazaran, transfer bugün erken saatlerde gerçekleşti.

Öteki yandan Bitcoin’in likit olmayan arzı artmaya devam ediyor. Datalar Bitcoin’in likit olmayan arzının 214 gündür arttığını gösteriyor. Satış baskısını azaltan bu durum 2020 yılı birikimini geçmek üzere.

Goldman Sachs, Web3 ve Blockchain güvenlik firması CertiK için yatırım tipine katıldı

Web3 ve Blockchain güvenlik şirketi olan CertiK, son yatırım çeşidinde 88 milyon dolar topladı ve piyasa bedelini 2 milyar dolara çıkardı. İştirakçi sayısı fazla olan B3 Serisi yatırım çeşidi, şirketin değerlemesini üç ayda ikiye katladı. Şirket bugüne kadar toplam 230 milyon dolar topladı.

CertiK’in kurucusu ve CEO’su Ronghui Gu TechCrunch’a verdiği demeçte, “Son dokuz ayda dört cins topladık ve değerleme 10 kattan fazla arttı” dedi. 

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, merkezsiz finans ve Blockchain’e inandığını söyledi

Jamie Dimon, JP Morgan’ın bankacılık devinin teknoloji bütçesine milyarlarca dolar ayırarak ve fintek ile rekabet eden direkt tüketici eserlerine yönelik bir strateji aracılığıyla dijital alanı benimsemesi gerektiğine inanıyor.

Geçmiş yıllarda kripto paralara karşı olan tutumuyla bilinen JP Morgan CEO’su şimdiye kadar finansal teşebbüsleri “bankalar için muazzam bir rekabet tehdidi” olarak gördü ve bankasının fintek dalından korunması gerektiğini düşünüyordu.

Lakin şu an Jamie Dimon, hissedarlara yıllık mektubunda finansta dijital ihtilale sahiden daha fazla takviye verdiklerini yazdı.

Ünlü analist Bitcoin’in boğa piyasasında olduğunu düşünüyor

Glassnode’dan gelen datalara atıfta bulunan Woo, Bitcoin için yatırımcı talebinin bir ısı haritasını sundu ve yatırımcı talebinin canlı kaldığını öne sürerek Bitcoin’in hâlâ boğa piyasasında olduğunu argüman etti.

Son birkaç hafta içinde ferdî alıcılar ortasında Bitcoin satın almak için bir FOMO var. Lakin geçmiş datalar, bu tıp ferdi FOMO’ların makro doruklara yol açtığını gösteriyor. Ayrıyeten Blockchain verileir kimi enteresan istatistikler sunmaya devam ediyor.

En az 1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 833.242 adrese ulaştı. Bu sayı, Şubat 2022’nin başından beri süratli bir artış gösteriyor.

El Salvador Lideri Nayib Bukele Bitcoin 2022 Konferansına katılmadı

Bukele, hata çetelerine karşı devam eden çaba nedeniyle Bitcoin 2022 konferansına katılmayacağını açıkladı.

El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, Miami’nin devam eden Bitcoin 2022 konferansı için iştirak planını iptal etti. 

OpenSea Solana NFT’lerini desteklediğini resmen duyurdu

OpenSea bugün Solana tabanlı NFT’lerin resmi açılışını duyurdu. OpenSea ticaret hacimlerinin düşmesiyle, platformun Solana NFT’leriyle süreç hacimini artırması bekleniyor. Bu ay Solana NFT’lerini destekleyeceğine dair ipuçları veren OpenSea, geçen hafta Solana tabanlı NFT’lere takviye vereceğini lakin resmi bir başlangıç tarihi olmadığını açıklamıştı.

Müellif: Günay Caymaz

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: