DünyaEkonomi

Kripto Cüzdanı Giddy, Kendi Gözetim Sisteminin Daha Fazla Evlat Edinilmesi İçin 6,9 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Kripto cüzdan girişimi Giddy, 6,9 milyon dolarlık yeni fon topladı ve bugüne kadar şirkete yapılan toplam yatırımlar 15 milyon doların üzerine çıktı.

Şirketin bir basın açıklamasında, bu turdaki yatırımcılar arasında Pelion Venture Partners, Peak Capital Partners, Clarke Capital ve Fortnite’ın ortak yaratıcısı Geremy Mustard’ın stratejik yatırımı da dahil olmak üzere diğerlerinin yer aldığı belirtildi. Pelion, Giddy’nin 2022’deki 8 milyon dolarlık finansman turuna liderlik etti.

Giddy, yeni sermayeden elde edilecek gelirin, “geri kazanılabilir kendi kendine saklama akıllı cüzdan teknolojisi” aracılığıyla kripto paranın kitlelere benimsenmesini sağlama stratejisini ilerletmek için kullanılacağını söyledi.

FTX gibi merkezi borsaların çöküşünden sonra, kendi kendine saklama veya kendi dijital varlıklarınızın kontrolüne sahip olma, kullanıcıların fonlarının güvenliğini sağlamak için ön plana çıktı. Son zamanlarda, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey liderliğindeki ödeme şirketi Block (SQ), kriptonun geleceğinin kendi kendine emanet olduğunu ve müşterilerin kendi Bitcoin’lerini (BTC) tutmalarına olanak tanıyan yeni bir dijital dijital cüzdan geliştirmek için çalıştığını söyledi.

Giddy yaptığı açıklamada, “Kripto kullanıcıları, tokenlarını kendileri adına tutan bir üçüncü tarafın ciddi riskler taşıdığını artık her zamankinden daha fazla anlıyor” dedi. “Kripto özünde mali durumunuzun kontrolünü geri almak ve mali özgürlüğü benimsemekle ilgilidir, ancak ana akım merkezi, saklamaya dayalı, güvene dayalı platformlara güvenmeye devam ettiği sürece bu gerçekleşemez.”

Devamını oku: Kripto Cüzdanı Giddy, Polygon Kullanıcılarının Gas Ücretlerini USDC Olarak Ödemesine İzin Veriyor

Şirket, Giddy’nin kendi saklama cüzdanında, kullanıcının fonuna erişim sağlayan özel anahtarın bölündüğünü ve bu bireysel paylaşımların kullanıcı tarafından kontrol edilen birden fazla yerde şifrelenip saklandığını söyledi. Bu, kurtarma için birden fazla paylaşım gerektiğinden, herhangi bir paylaşımın kaybolması veya ele geçirilmesi durumunda kullanıcının özel anahtarının güvenliğini sağlar.

Firma ayrıca MPC teknolojisinin, kullanıcıların kurtarma payını kaybetseler bile birkaç adımı izleyerek cüzdanlarını kurtarmalarına olanak tanıyacağını iddia ediyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.