DünyaEkonomi

Iris Energy, Texas Bitcoin Madeni için 600MW Bağlantı Sağlıyor

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada,

Avustralyalı kripto madencisi Iris Energy’nin (IREN) yeni bir Teksas kripto madenciliği tesisi için 600 megavatlık bir bağlantı sağladığını söyledi.

  • Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir dosyada şunları söyledi: hizmet sağlayıcı AEP Texas ile bağlayıcı bir bağlantı anlaşması. Dosyaya göre,

  • Iris Energy, güvenlik teminatı ve bağlantı ücreti için 19 milyon dolar ödedi. Madenci, Teksas’taki veri merkezlerine 2023 yılının ilk çeyreğinde enerji verilmesinin beklendiğini söyledi.

  • Iris Energy, eyaletin en kuzey bölgesi olan Texas Panhandle’da 345kV’luk bir iletim hattıyla doğrudan şebekeye bağlanacak 300 dönümlük bir mülk alanı sağladı. , dosyalama dedi.

  • Iris Energy, Aralık 2021’de saniyede 748 petahash hashrate (PH/s) kaydetti. İngiltere’deki iki sahaya 2,9 EH/s eklemeyi planlıyor. Columbia, halihazırda güvence altına aldığı madencilik kuleleri ile 2022’nin sonuna kadar. 2023 için Panhandle tesisindeki 10.6 EH/s dahil olmak üzere 11.6 EH/s daha planlanıyor.

  • Şirket, daha fazla madencilik teçhizatı güvence altına alırsa Teksas tesisine 7 EH/s daha ekleyebilir ve toplam bilgi işlem gücünü 22 EH/s’ye getirebilir – neredeyse Bitcoin ağının mevcut hash oranının %14’ü.

Daha fazlasını okuyun: Gelir Yeniden Düşerken Iris Energy’nin Aralık Hash Oranı %14 Arttı

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: