DünyaEkonomi

Indian Exchange CoinDCX, DeFi Mobil Uygulamasını Başlatarak Web3’e Geçişin İşaretini Verdi

Kurucu ortak Neeraj Khandelwal, CoinDesk’e verdiği demeçte, Hindistan kripto borsası CoinDCX, Cuma günü kripto tüketicilerinin DeFi’ye geçişini kolaylaştırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) mobil uygulaması olan Okto’yu piyasaya sürdü.

Khandelwal, “Kriptoların başarılı olması için (Hindistan’da) tüketicilerin Web3 ve DeFi kurulumuna geçmesi gerekecek ve şu anda DeFi’ye erişmek çok karmaşık” dedi. “Her şeyden önce, tohum cümleleri ve özel anahtarlarla uğraşmanız gerekiyor ve sıradan bir adam için bunu anlamak çok zor. Onu güvende tutmak başka bir kabus. Ve sıradan biri için varlıkları bir zincirden diğerine taşımak çok karmaşık ve buna eğilimlidir. birçok risk.”

Okto, kullanıcıların “DeFi’de güvenli bir şekilde gezinmelerine ve yerleşik cüzdanıyla zincirlerdeki birden fazla DEX’ten binlerce tokene erişmelerine” ve “deFi’deki en iyi likidite havuzlarına erişimle kripto paraları her zaman, her yerde takas etmelerine ve getirilerini en üst düzeye çıkarmalarına” yardımcı olmayı amaçlayacaktır.

Aylar boyunca 50 kişilik bir ekip tarafından oluşturulan tamamen yerel bir mobil uygulama olarak CoinDCX, Okto’nun kullanıcılara 100’den fazla protokole ve 20’den fazla zincire erişim sağlamasını ve aynı zamanda “kullanıcıların riskler hakkında bilinçli kararlar vermesine” yardımcı olma ruhu içinde şeffaflık aramasını umuyor.

Ürün anahtarsızdır, çünkü kullanıcılar yalnızca, kullanıcıların uzun özel anahtarları yönetmek zorunda kalmaktan kurtulabilecekleri Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisiyle güvence altına alınmış temel bir e-posta ve telefon numarasına ihtiyaç duyar.

CoinDCX’in Okto lansmanı iki aşamada gerçekleşecek. İlki, bu hafta sonu ev sahipliği yapacakları bir Web3 teknoloji konferansı olan Unfold’da bir bekleme listesinin duyurulmasını içeriyor. Khandelwal, bunu ikinci adıma kadar web sitelerine yüklenen bilgiler izleyecek, “iki hafta kadar bir süre içinde tam bir lansman” dedi.

Okto, Hindistan’da CoinDCX Pro içinde ve küresel olarak bağımsız bir Okto Uygulaması olarak sunulacak.

Khandelwal, “Bu olmazsa, kriptonun (Hindistan’da) yükselişe geçmesi çok zor olacak” dedi. “Kripto sadece bir yatırım aracı olamaz.”

CoinDCX aktif olarak reklam veriyor ve bir noktada Hintli mega film yıldızı Amitabh Bachchan’ı kripto farkındalığını artırmak için bir marka elçisi olarak görevlendirdi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: