DünyaEkonomi

Animoca Brands Japan, 500 Milyon Dolarlık Ön Para Değerlemesiyle 45 Milyon Dolar Artırdı

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, değiştirilemez token (NFT) ve metaverse yatırımcısı Animoca Brands’in bir birimi olan Animoca Brands Japan’ın yerel lisansları ve yatırımları güvence altına almak için 45 milyon dolar topladığını söyledi.

Yatırım, firmaların para öncesi değerlemesini 500 milyon dolara çıkardı. NFT’ler, fiziksel veya dijital varlıkların dijital sahipliğini temsil eder.

45 milyon dolarlık yatırım, ana şirketi Animoca Brands ve Japonya’nın en eski ve en büyük bankalarından biri olan MUFG Bank’tan eşit paylarla geldi. Mart ayında yapılan duyuruya göre, Animoca Brands Japan ve MUFG Bank bir işbirliği düşünüyorlardı.

Hareket, Japonya’nın düzenleyicilerinin daha sıkı düzenlemelerle yatırımcı korumasına daha fazla odaklanıldığını belirtmesine rağmen geldi. Buna, kripto varlıklarından elde edilen kâr üzerinden %30 vergi, yeni bir stabilcoin düzenlemesi ve endüstri kripto savunuculuğu grubu ile düzenleyiciler arasındaki anlaşmazlık raporları dahildir.

Animoca Brands, NFT pazar yeri OpenSea, Dapper Labs (NBA Top Shot), Colossal ve Axie Infinity’yi içeren 340’tan fazla yatırıma sahiptir.

Devamını Okuyun: Animoca Brands 75 Milyon Dolarlık Ek Artırdı, Değerlemeyi 5.9 Milyar Dolara Çekti

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: