BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Ukrayna Gerginlikleri Azaldıkça Bitcoin 44 bin Doları Geçti

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa hareketleri: Rusya, Ukrayna sınırındaki gerilimlere diplomatik bir çözüme açık olduğunu söyledikten sonra Bitcoin ve büyük altcoinler yükseldi.

Teknisyenin görüşü: BTC’nin fiyat artışı düşük hacimde gerçekleşti ve bu da alım gücünün zayıf olduğunu gösteriyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle yapılan kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın .

Fiyat:% s

Bitcoin ( BTC ): 44.402 $ + %4.0

Eter ( ETH ): 3.170 $ + %7.9

En Çok Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler sektör
Çokgen MATIK +%9.6 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand ALGO +%7.0 Akıllı Sözleşme Platformu
Zincir bağlantı BAĞLANTI +%6.9 Bilgi işlem

En Kaybedenler

Bugün CoinDesk 20’de kaybeden yok.

Piyasalar

S&P 500: 4.471 + %1,5

DJ

IA: 34.988 +% 1.2

Nasdaq: 14,139 +%2,5

Altın: 1,853 $ -%0,9

Piyasa hareketleri

Rusya, Ukrayna’yı işgal etmekten küçük bir adım geri attı, en azından öyle olduğunu söyledi. Bu yüzden yatırımcılar Salı günü hisse senetleri ve kripto için daha güvenli hissediyorlardı.

Rusya’nın Ukrayna sınırından bazı askerlerini çektiğini ve yarattığı çatışmanın diplomatik olarak çözülmesine açık olacağını açıklaması, en azından geçici olarak yüksek petrol fiyatları tehdidini ortadan kaldırdı. Salı günü ham petrol fiyatı düştü.

Yayınlandığı sırada, bitcoin önceki 24 saate göre %4 artışla 44.400 doların üzerinde işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, 3.150 doları aştı ve aynı dönemde neredeyse %8 arttı.

Crypto’nun gelişmişliği, büyük hisse senedi piyasalarının performansıyla örtüşüyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq %2,5 artarken, Dow Jones Endüstriyel Ortalama ve S&P 500 sırasıyla %1,2 ve %1,5 arttı.

Yatırımcılar, Ocak ayında %9,8’e ulaşan ABD üretici fiyat endeksindeki (ÜFE) artıştan, ülke ekonomisini alt üst eden ve Federal Rezerv’i daha şahin bir para politikası benimsemeye teşvik eden enflasyonun devam etmesinden endişe duymaya devam etti. OANDA Americas kıdemli analisti Edward Moya, bir e-postada, “fabrika kapısı enflasyonunun çok sıcak kaldığını, enflasyon beklentilerinin biraz daha ısınmasına yol açtığını ve Fed’in faiz artırım döngüsünü yarım puanlık bir oranla başlatmasını desteklediğini” yazdı. arttırmak.”

Yine de CoinFund’un yönetici ortağı ve likit yatırımların başkanı Seth Ginns, CoinDesk TV’nin “First Mover” programında yaptığı bir tartışma sırasında kripto için iyimser bir not aldı. Ginns, bu ayın başlarında beklenenden daha güçlü bir istihdam raporunun ardından Fed’in temkinli hareket ettiğini ve Salı günü kripto piyasalarının yüksek ÜFE rakamını “göz ardı ettiğini” kaydetti. Ginn, “İşler beklendiği kadar yavaşlamıyor, bu da Fed’in bu noktada verilere bağımlı olacağını düşünmek için hiçbir neden olmadığı anlamına geliyor” dedi. “İşlerin yavaşladığını görürlerse, sıkılaştırmadan vazgeçecekler. Bir şeylerin [ÜFE] güçlü kalmaya devam ettiğini görürlerse, enflasyonla mücadele edecekler.”

“Şu anda oldukça yapıcı bir risk rejimi içindeyiz” diye ekledi.

Teknisyen almak

Bitcoin Ralli Tezgahları; Destek 40 bin Dolar, Direnç 46 bin Dolar

Bitcoin günlük grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), alıcıların desteği 40.000 dolarda tutmasının ardından son 24 saat içinde %4’e kadar yükseldi. Kripto para birimi, basın zamanında 44.000 $ civarında işlem görüyordu ve gün içi grafiklerde aşırı satın alınmış gibi görünüyor.

Geri çekilmeler kısa vadede 40.000 dolar civarında sınırlandırılabilir.

En son ralli, önceki fiyat artışlarına benzer şekilde düşük hacimde gerçekleşti ve bu da alım gücünün zayıf olduğunu gösteriyor. Yine de, günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI) henüz aşırı alımda değil ve bu da alıcıları düşüşlerde aktif tutabilir.

Haftalık grafikteki RSI, güçlü bir fiyat rallisinden önce gelen Mart 2020’den bu yana en fazla satım seviyesinden yükselmeye devam ediyor. Momentum sinyalleri de haftalık grafikte gelişiyor, bu da destek 30.000-40.000 doların üzerinde tutulduğu sürece yapıcı.

Bununla birlikte, aylık grafikte, momentum sinyalleri negatif kalmaya devam ediyor ve BTC için 46.000-50.000 dolar civarında sınırlı bir yükseliş olduğunu gösteriyor.

Önemli olaylar

Avustralya Konut Endüstrisi Birliği yeni ev satışları (Ocak. Aylık)

9:30 HKT/SGT (1:30 UTC): Çin tüketici fiyat endeksi (Ocak Aylık/Yıllık)

12:30 HKT/SGT (4:30 UTC): Japonya üçüncül endüstri endeksi (Aralık/Aylık)

15:00 HKT/SGT (07:00 UTC): Birleşik Krallık tüketici fiyat endeksi (Ocak Aylık/Yıllık)

21:30 HKT/SGT (1:30 UTC): ABD Üretici Fiyat Endeksi

ETHenver 2022

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bazı Rus Birlikleri, GameStop Çılgınlığından Bir Yıl Sonra Ukrayna Sınırından Geri Çekilirken Kripto Para Birimleri Yükselişte: Meme Yatırımından Alınan Dersler

“First Mover” sunucuları, The Wall Street Journal “Heard on the Street” Editörü Spencer Jakab ile son kitabı “The Revolution That Was Not: GameStop, Reddit ve Küçük Yatırımcıların Kaybolması” konulu tezini açıklarken konuştu. Bitcoin ve altcoin fiyatları, Rusya’nın Ukrayna sınırına yakın birliklerini kısmen geri çekmesinin ardından yükseldi. CoinFund’dan Seth Ginns, piyasa analizini sağladı. Artı, CoinDesk’ten Nikhilesh De, 2016 Bitfinex hack’iyle bağlantılı olduğu iddia edilen çiftin duruşmasından en son haberleri paylaştı.

manşetler

JPMorgan Meta Evrene Giren İlk Bankadır, İş Fırsatlarına Bakar: Wall Street bankası blok zinciri tabanlı Decentraland’da bir salon açtı.

Deutsche Bank Anketi, Kripto Piyasaları Çökse Bile Çoğunluğun Hodl Olacağını Gösteriyor: Veriler ayrıca erkeklerin kripto alanında kadınlardan çok daha aktif olduğunu gösterdi.

Binance Akıllı Zincir Markasını BNB Zincirine Çeviriyor: BNB Zinciri, BNB İşaret Zinciri ve BNB Akıllı Zincir olmak üzere iki bölümden oluşacak.

Circle, Bowie State ve Rhodes Üniversitelerindeki Öğrenciler için ‘Dijital Finansal Okuryazarlık’ Modülünü Başlattı: Modül, önümüzdeki aylarda Bowie, Maryland ve Güney Afrika’daki üniversitelerdeki öğrencilere sunulacak.

Voyager Digital Posts Geliri 2. Çeyrekte 3,2 Milyon Dolar, Hisse Senedi Alım Satım ve NFT Eklemeyi Planlıyor: 31 Aralık’ta sona eren çeyrekte 164,8 milyon dolar gelir önceki üç aya göre iki katından fazla arttı.

Fidelity International, Avrupa’da Bitcoin ETP’yi Piyasaya Sürüyor: Bugün Deutsche Börse Xetra’da ve önümüzdeki haftalarda SIX İsviçre Borsasında ürün listeleri.

Daha uzun okumalar

Crypto’nun Zorluğu: Gizlilik Hakkına Karşı Bilme Hakkı: Yakın tarihli iki hikaye, bir bireyin anonimlik hakkı ile gazeteciliğin kamusal misyonu arasındaki gerilimi vurgulamaktadır.

Bugünün kripto açıklayıcısı: DEX Nedir? Merkezi Olmayan Kripto Borsaları Nasıl Çalışır?

Diğer sesler: Cryptocurrency’in büyük Super Bowl reklamları geleceği değil FOMO’yu sattı

Dedi ve duydum

“Orta vadede, Japonya ekonomisinin hızlanması için çok fazla potansiyel var” (Bank of America’da Japonya ekonomisi başkanı Izumi Devalier, The New York Times’a) … “Bu, Kanadalıları güvende tutmak, halkları korumakla ilgili. ‘ iş ve kurumlarımıza olan inancın geri kazanılması.” (Kanada Başbakanı Justin Trudeau) … “Bütün bu alanlardaki çabalar sayesinde çok iyi, kapsamlı bir paket sonucu ortaya çıkarmanın mümkün olacağını düşünüyorum.” (Rusya Dışişleri Bakanı Sergey V. Lavrov, aktaran The New York Times) … “Büyük bir standardizasyon eksikliği var.” (The Wall Street Journal’a kripto para piyasası yapıcısı B2C2 Ltd’nin eş CEO’su Rob Catalanello)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: