BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Hindistan Kriptoya Kısıtlayıcı Yaklaşımını Sürdürüyor; Bitcoin, Eter Yerinde Çalışmak

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Bitcoin ve eter yerinde çalışıyor, ancak SOL dahil diğer büyük kriptolar önemli ölçüde yükseldi.

İçgörüler: Hindistan son zamanlarda kripto için en cana yakın yer değil; BC Technology Group yüksek umutları sürdürüyor.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC alıcıları kısa vadede aktif kalabilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle yapılan kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 46.957 $ -%0.5

Eter (ETH): 3.386 $ + %0.4

En Çok Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler sektör
solana SOL +8.0% Akıllı Sözleşme Platformu
EOS EOS +%3.1 Akıllı Sözleşme Platformu
Ethereum Klasik VB +2.8% Akıllı Sözleşme Platformu

En Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler sektör
İnternet Bilgisayarı ICP -%1.0 Bilgi işlem
dosya parası FIL -%0.9 Bilgi işlem
Bitcoin BTC -0.8% Para birimi

Bitcoin ve eter düz

Bitcoin ve eter yerinde koşarak bir gün daha geçirdi.

Piyasa değerine göre en büyük iki kripto, son 24 saat içinde kabaca düz, bitcoin 47.000 doların altında, son birkaç gündeki sık dinlenme noktasının hemen altında ve eter 3.400 doların hemen altındaydı. Her ikisinin de fiyatlarının önceki gün bulundukları yerden çok az hareket ettiği art arda ikinci gündü.

CoinDesk’in piyasa değerine göre ilk 20’deki diğer büyük kriptoların çoğu yeşildi, birkaçı önemli ölçüde öyleydi. SOL ve AVAX kesinlikle noktalarda sırasıyla %7 ve %5 arttı ve meme token SHIB yaklaşık %3 yükseldi.

Kripto’nun damalı fiyat performansı, Rusya’nın Ukrayna’yı nedensiz işgaline ve kötüleşen küresel, ekonomik ortamın yeni işaretlerine devam etmesiyle geldi.

Akaryakıt fiyatlarındaki savaşla ilgili artışlar ve kötüleşen tedarik zinciri sorunlarının körüklediği enflasyon, Almanya ve İspanya’da 1980’lerden beri her iki ülkede de görülmeyen yüksek seviyelere yükseldi. İspanya’nın tüketici fiyat endeksi Şubat ayından bu yana iki puandan fazla sıçrayarak yaklaşık %10’a yükseldi. Almanya, nüfusun yaklaşık yarısının ısınma için kullandığı doğal gaz dağıtımına yönelik ilk adımı attı.

Enerji piyasasının yaygın olarak kabul edilen bir ölçüsü olan Brent ham petrolünün fiyatı, hafta başında 105 doların altına düştükten sonra Çarşamba günü 110 doların üzerine çıktı.

Oanda Americas kıdemli analisti Edward Moya, bir haftalık kazanımların ardından “bitcoin rallisinin” “bir nefes aldığını ve savaş endişelerinin çoğu riskli varlık için kısa vadeli kadere tamamen hükmettiği için durum böyle kalması gerektiğini” söyledi.

Moya, varlığın yakın vadeli geleceği konusunda temkinliydi. “Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine doğru koşmak için bir katalizöre ihtiyacı var, bu yüzden şimdilik 45.000 ila 48.000 dolar seviyeleri arasında konsolide olabilir gibi görünüyor” dedi.

Piyasalar

S&P 500: 4.602 -%0.6

DJIA: 35,228 -%0,1

Nasdaq: 14.442 -%1.2

Altın: 1.934 $ +%0.9

içgörüler

Hindistan kripto baskılarına devam ediyor; BC Teknoloji Grubu İyimser

Kripto ilerledikçe, Hindistan’dan daha kolay faaliyet gösteren yerler var.

Ülkenin vergi dairesi Pazartesi günü Rs’ye el koyduğunu duyurdu. Vergi kaçakçılığı iddiaları üzerine 11 kripto borsasından 95.86 crore (12.6 milyon ABD Doları).

CoinDesk Ocak ayında, vergi tahsilatını denetleyen ülkenin GST İstihbarat Genel Müdürlüğü’nün (DGGI) daha önce Rs civarında ele geçirdiğini bildirmişti. 84 crore (yaklaşık 11 milyon $) vergi ve 1,1 crore (145,000 $) ceza. Hindistan Maliyeden Sorumlu Devlet Bakanı Pankaj Chaudhary, yaptığı açıklamada miktarı 95.86 crore (12.6 milyon $) olarak revize etti.

Hükümet Ocak ayında, vergi kaçakçılığı girişiminin bir parçası olarak Hindistan’ın en büyük borsaları WazirX, CoinDCX ve BuyUCoin de dahil olmak üzere altı borsayı araştırdığını söyledi, ancak Chaudhary sayıyı güncelledi.

Duyuru, hükümetin kripto işlemlerinde %30’luk sermaye kazançları vergisi ve kaynakta indirilen %1 vergiyi (TDS) içeren ve hiçbir zararı telafi etmeyen bir finans yasasını onaylamasından bir hafta sonra geldi. Oylama, en azından kaynak vergisini azaltmayı uman endüstri savunucularının lobi faaliyetlerini görmezden geldi.

1 Nisan Cuma günü, kripto şirketleri sermaye kazançları vergisini ödemeye başlamalı ve 1 Temmuz itibariyle %1 vergi kaynağında kesilmelidir.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin hükümeti, ülkenin kripto politikasının temel taşı olarak görülen 2022-23’ün sonuna kadar dijital bir rupinin piyasaya sürülmesini planlıyor. Bu yaklaşım daha temkinli ve Hindistan hükümetinin son zamanlardaki otoriter eğilimleriyle uyumlu.

***

HK’nin BC Teknoloji Grubu, düzenleyicilerin Web 3’e yetişmesini bekliyor

Şehrin kurumsal odaklı OSL borsasının ana şirketi olan Hong Kong’daki BC Technology Group, güçlü kazanç raporunun ardından pazarın Çarşamba günü açılmasıyla hisse senedi trendini yukarı doğru gördü.

Bitcoin/ABD doları (TradingView)

Çarşamba sabahı bir kazanç çağrısı sırasında, şirket yöneticileri, hala düzenlenmiş bir sermaye havuzunun kriptoda en büyük fırsatı sağladığına inandıklarını vurguladılar, çünkü henüz düzenlemeye tabi olmayan hiçbir şeye dokunamayan büyük bir kurumsal tüccar pazarı var.

OSL CEO’su Wayne Trench, çağrıda yaptığı açıklamada, buna Web 3, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) dahildir.

“DeFi inanılmaz, ancak [kara para aklamayı önleme] kontrollerinin olmaması nedeniyle düzenlenmiş bir firmanın DeFi pazarında ticaret yapması zor” dedi.

Ancak düzenleyici rejim, bazı piyasa ticareti biçimlerini engelleyebilecek olsa da, aynı zamanda yeni fırsatlar da açar. Örneğin, düzenlenmiş jeton kredisi, Coinbase’in (COIN) gezinmek için mücadele ettiği bir şeydir, ancak Hong Kong’daki düzenleyicilerin bununla bir sorunu yoktur – diğer profesyonel yatırımcıların kapalı düzenleyici döngüsü içinde kalması şartıyla.

Yönetim ekibi ayrıca, OSL’nin perakende tüccarlara kapalı düzenlenmiş bir borsa olmasına rağmen, şirketin DBS’nin OSL’nin yazılımı üzerinde çalışan dijital varlık borsası aracılığıyla perakende satış riskine sahip olduğunu belirtti. Son kazançları sırasında DBS, yıl sonuna kadar bir perakende borsası başlatmayı planladığını söyledi.

Önümüzdeki altı ay boyunca (Hong Kong’daki şirketler yılda iki kez kazanç bildiriyor), yatırımcıların çabalarına değer verip vermediğini görmek için tüm gözler OSL’nin ana şirketinin hisselerinde olacak.

Şirket, rakamlarla önemli ölçüde büyüyor ve hisseleri küçük artışlarla bir miktar ilerleme kaydetti. Ancak haftada hala bitcoin’in altında performans gösteriyor.

Boşluk, en azından bir ay öncesine kıyasla Çarşamba günü daraldı, ancak hala var. Altı ay sonra, piyasanın şirketin ilk düzenleme yaklaşımını doğrulayıp doğrulamadığını göreceğiz.

Teknisyen almak

46 bin doların üzerinde Bitcoin Holding Desteği; Direnç 48 bin dolar – 51 bin dolar

Bitcoin günlük grafiği, altta RSI ile yakındaki direnci gösteriyor. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), momentum pozitif kaldığı için 46.000 ila 48.000 $ arasındaki sıkı bir ticaret aralığının üzerine çıkmaya çalışıyor.

İlk direnç, şu anda 48.312 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamada görülüyor ve bu da fiyat rallisini durdurabilir. Yine de 50.966 dolarda daha güçlü bir direnç var ve bu da alıcıların kısa vadede aktif kalabileceğini gösteriyor.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI) yükseldi ve sıkı bir şekilde aşırı alım bölgesinde. Bununla birlikte, önceki aşırı alım sinyalleri, fiyatta önemli bir satıştan önce üç ay sürdü.

Önemli olaylar

ETHDubai: Geliştiriciler ve Ethereum ile bağlantılı veya ilgilenen diğer kişiler için etkinlik.

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Avustralya inşaat izinleri (Aylık/Yıllık Şubat)

09:00 HKT/SGT(01:00 UTC): Çin NBS imalat satın alma yöneticileri endeksi (Mart)

09:00 HKT/SGT(01:00 UTC): Çin imalat dışı PMI (Mart)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Temsilci Stephen Lynch, Bill’den Dijital Dolar, Axie Infinity’nin 625 Milyon Dolarlık Hack’i ve Daha Fazlasını Geliştirecek

Massachusetts Kongre Üyesi Stephen Lynch (D), “ECASH” yasa tasarısını ve bir ABD dijital doları geliştirmenin önemini açıklamak için “First Mover”a katıldı. Axie Infinity’nin Ronin Network’ü, DeFi tarihinin en büyük açıklarından biri olabilir. Tether ve WAX’ın kurucu ortağı William Quigley, bu soygunla ilgili görüşlerini paylaştı. Ayrıca Morning Consult’dan Charlotte Principato piyasa analizi sağladı.

Başlıklar

Ukrayna Kripto Girişiminin İçinde Rusya’da Siber Savaş Yürütüyor: Hacken, kripto işletmelerine siber güvenlik konusunda yardımcı oluyor. Şimdi, evde savaş varken, Rus internetine karşı bir gerilla saldırısına da öncülük ediyor.

Yani 600 Milyon Dolar Çaldınız. Şimdi Ne?: DeFi tarihindeki en büyük açıklardan birinin ardından, Axie’nin Ronin Ağı korsanının sınırlı seçenekleri var.

Luna Vakfı Muhafızı Alımları Sürdürürken Bitcoin Sabit Kalıyor: Geçen hafta kripto paraya savurganlık yapan kuruluş, bir gözlemciye göre bir günlük aradan sonra Çarşamba günü BTC satın almaya devam etti.

A16z, FTX ve Sequoia, LayerZero için 1 Milyar Dolar Değerleme ile 135 Milyon Dolarlık Tur Lideri Oldu: Blok zinciri birlikte çalışabilirlik protokolü ilk olarak Eylül ayında gizlilikten çıktı.

AB’nin MiCA Tasarısı Perşembe Günü Müzakerelerin Sonraki Aşamasına Girecek: Kripto Varlıklardaki dönüm noktası Piyasaları yasama çerçevesi şimdi Avrupa Parlamentosu, Konsey ve Komisyon arasında tartışılacak.

Daha uzun okumalar

Chris Larsen’in Bitcoin’i Yeşilleştirme Planı: Riskli, Pratik ve Belki Mantıksız: Torbalar patlayacak şekilde Ripple’ın enkazından uzaklaşırken Larsen, yerine koymayı başaramadığı madeni para için en iyisinin ne olduğunu bildiğini düşünüyor.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Ripple ve XRP Cryptocurrency Nedir?

Diğer sesler: Ronin Network: 600 milyon dolarlık bir hack kriptonun durumu hakkında ne diyor (BBC)

Dedi ve duydum

“İnternet çağındaki diğer her şey gibi, [merkez bankası dijital para birimleri] büyük verilerle ilgilidir: Devlet tarafından yönetilen defterler, bir ülkede paranın nasıl harcandığına dair neredeyse eksiksiz bir fikir verebilir. Aslında, Agustin Carstens, Uluslararası Ödemeler Bankası, ‘merkez bankalarının merkez bankası’ şunları söyledi: ‘Bugün kimin 100 dolarlık banknot kullandığını bilmiyoruz ve bugün 1.000 peso’yu kimin kullandığını bilmiyoruz.’ CBDC’ler ile bunun mümkün olacağını kaydetti.” (CoinDesk Asistan Fikir Editörü Daniel Kuhn) … “Ancak, Larsen’in endüstri liderleri ve gözlemciler arasındaki çabalarına tepki, inançsızlık ve şüphe oldu. Bunun nedeni, kısmen, Larsen’in amacı ne kadar sıcak ve bulanık görünse de, kampanyanın tavsiyelerinin son derece riskli olmasıdır. Daha da önemlisi, Larsen’in teklife yönelik güdüleri son derece şüpheli: Ne de olsa, Ripple’ın kurucularından biri olarak, tartışmalı bir şekilde son on yılı Bitcoin ile rekabet içinde geçirdi.” (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris) … “Savaş şiddetlenirken, zaten pandeminin baskısı altında olan tedarik zincirlerini hırpalarken, enerji, gıda ve diğer temel gıda fiyatları kıtada yükselirken, doğal gaz konusundaki anlaşmazlık ortaya çıkıyor. Çarşamba günü Hem Almanya – Avrupa’nın en büyük ekonomisi – hem de İspanya Mart ayında 40 yılın en yüksek seviyelerine ulaşan enflasyon seviyeleri bildirdi.” (New York Times)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: