DünyaEkonomi

Gucci, Oyuncak Markası Superplastic’i Şubat’ta 10 ‘SuperGucci’ NFT’sini Bırakacak

İtalyan lüks moda markası Gucci, 1 Şubat’ta başlayacak olan 10 misli karşılığı olmayan jeton (NFT) düşüşüyle ​​Web 3’e geçiş yapan en son şirket.

NFT’ler, kült oyuncak markası Superplastic ile ortaklaşa oluşturuldu ve Gucci’nin tasarım başkanı Alessandro Michele tarafından birlikte tasarlandı. . Her NFT’ye İtalya’da el yapımı ve Gucci tarafından ortak olarak tasarlanan bir seramik heykel verilecek. NFT düşüşü Gucci’nin ilk düşüşü olacak.

Superplastic, koleksiyon pazarı için sanatsal vinil oyuncaklar yapan ve Winklevoss’a ait Nifty Gateway aracılığıyla NFT’ler yayınlayan bir şirkettir. Superplastic, 2018’de Kidrobot’un kurucusu Paul Budnitz tarafından piyasaya sürüldü ve Janky & Guggimon, Dayzee & Staxx, Kranky, ShüDog karakterlerine dayanan tasarımcı oyuncak ve giysilerde milyonlarca dolar sattı.

Cuma günü, Gucci, neler olduğu hakkında toplulukla açık sohbetleri teşvik etmek için bir Discord kanalının başlatılması ve yol haritası hakkında tweet attı. sonraki metaverse.

Dijital moda momentumu

Mayıs ayında tasarımcı hayranları Roblox oyun platformunda sanal bir Gucci Dionysus çantası 350.000 Robux’a veya o zamanlar yaklaşık 4.115 $’a satıldığında şaşkına döndüler. Aynı fiziksel çanta 3.400 dolara mal oldu.

Reddit’in kurucu ortağı ve VC yatırımcısı Alexis Ohanian, bir tweet’te çabucak işaret etti, “Unutmayın: bu Roblox çantası değil. bir NFT’dir ve bu nedenle Roblox dünyası dışında hiçbir değeri/kullanımı/aktarılabilirliği yoktur – yine de fiziksel olandan daha değerlidir.”

Superplastic işbirliği bir rota değişikliğini temsil ediyor gibi görünüyor.

Daha fazlasını okuyun: Prada, Adidas Polygon’da NFT Projesini Başlattı

Lüks moda markaları şimdiden NFT’leri açık artırmadan milyonlarca dolar kazanıyor. Eylül ayında Dolce & Gabbana, yaklaşık 5,65 milyon dolarlık bir satışla NFT koleksiyonu Collezione Genesi’yi piyasaya sürdü.

Daha fazla moda markasının NFT’leri başlatmasıyla, çoğu kişi bunun moda endüstrisi için bir dönüşüm anı mı yoksa sadece bir trend atlama mı olduğunu soruyor. .

Lüks moda markası Prada ve spor giyim devi Adidas geçtiğimiz hafta, taraftarların kendi tasarımlarına katkıda bulunur.

Morgan Stanley, toplam NFT pazarının 2030 yılına kadar Gucci ve Balenciaga gibi markalarla en iyi şekilde 300 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini tahmin ediyor. meta veri tabanındaki dijital işbirliklerinden kâr elde etme pozisyonu.

Şimdiye kadar, Gucci girişimi The Sandbox ve Decentraland gibi popüler açık metaverse’lerde bir aktivasyon içermiyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: