DünyaEkonomi

Galaxy’den Novogratz ve Bakkt’tan Michael, Bitcoin Davasında Dijital Altın Olarak Farklılaşıyor

Kripto borsası Bakkt (BKKT) CEO’su Gavin Michael, Bitcoin’in dijital altın olduğu konusundaki anlatı, kripto para birimi endüstrisini “engellemeye” başlarken, Galaxy Digital (GLXY.TO) CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’i “primetime hazır” olarak nitelendirdi. ”

  • Barclays kripto konferansında konuşan Michael, Bitcoin (BTC) “eşler arası elektronik nakit olarak tasarlandı” dedi, “bir kasadaki altının ikamesi” olarak değil. Bitcoin dijital altın olarak işlev görebilirken, “ondan alabileceğimiz çok daha fazlası var” dedi.
  • Michael, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesini ve Twitter’ın kripto aracılığıyla bahşiş için mikro ödemeleri mümkün kıldığını ve ona işlerin Satoshi Nakamoto’nun eşler arası bir elektronik ödeme sistemi olarak Bitcoin’in orijinal vizyonuna geri döndüğüne dair umut verdiğini not etti.
  • Bu arada, Galaxy Digital’in (GLXY.TO) CEO’su Michael Novogratz (Michael’dan ayrı konuşuyor), Bitcoin’i dijital altın olarak övmeye devam ediyor ve birincil kullanımının “gerçekten kötü mali yönetime” karşı bir önlem olduğunu söylüyor. ABD’deki mali sorunlar ve para basım maceralarından bahsetmiyorum bile, Türkiye ve Rusya’daki son para birimi çöküşlerini not etti.
  • Novogratz, bireyler, kurumlar veya emeklilik fonları olsun, evlat edinmenin her yerde hızlandığını söyledi. Bitcoin, “primetime hazır” dedi.
  • Bank of America’dan geçen hafta bir araştırma raporu, değer deposu önerisine değindi ve son zamanlarda bitcoin’in daha çok bir risk varlığı gibi ve daha az bir enflasyon hedge olarak işlem gördüğünü belirtti.
  • Yazarlar, bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyonun Ocak ayının sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini söyledi (o zamandan beri azaldığını kabul etseler de). Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon ise geçen Haziran ayından bu yana sıfıra yakın.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: