BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Fed Faiz Oranlarını Sıfırda Tutuyor, Uygun Artışın ‘Yakında’ Olacağını Söyledi

ABD Federal Rezervi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, faiz oranlarını sıfıra yakın tutacağını söyledi. Mart 2020’de koronavirüs vurdu.

ABD kısa vadeli faiz oranı, %0 ile %0,25 arasındaki mevcut aralıkta kalacak Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesi veya FOMC olarak bilinen para politikası panelinden Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre.

Kripto tüccarları raporu izliyor çünkü bazı analistler bitcoin fiyatının bazen Fed kararlarına yanıt olarak hareket ettiğini söylüyor. Parasal düzenlemenin kaldırılması, kripto para birimleri ve hisse senetleri de dahil olmak üzere riskli kabul edilen varlıkların fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturma eğilimindedir.

“%2’nin oldukça üzerinde enflasyon ve güçlü bir işgücü piyasası ile Komite, hedef aralığını yakında yükseltmenin uygun olacağını umuyor Federal fon oranı için,” dedi Fed iki günlük kapalı toplantıdan sonra yaptığı açıklamada

Fed kararı, merkez bankasının varlık satın alma programını – Hazine bonoları ve ipotek menkul kıymetleri satın almak için ayda on milyarlarca dolar taze para yaratmayı içeren acil bir piyasa desteği kaynağı – zaten sona erdirdiği sırada geldi

Bu programın Mart ayında tamamlanması hedefleniyor ve birçok tüccar ve ekonomist Fed’in o ayki toplantısında faiz oranlarını artırmaya başlamasını bekliyor.

(980) 0701)

Bitcoin (BTC) karardan bu yana %2,5 arttı ve Çarşamba öğleden sonra 38.900$ civarında işlem gördü.

Hem kripto piyasaları hem de hisse senetleri son zamanlarda hareket beklentisiyle baygınken, ekonomistler Fed’in şimdi para politikasını sıkılaştırması gerekebileceğini söylüyor Enflasyonla ilgili artan endişeleri gidermek için kırk yılın en hızlısı.

ABD Tüketici Fiyat Endeksi Aralık ayında 12 ay öncesine göre %7 artarak 1982’den beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Bazı analistler bitcoin’i bir enflasyon koruması olarak düşünürken, deneyimler Bitcoin’in bazen daha çok bir hisse senedi gibi işlem gördüğünü göstermiştir – Fed para politikasını gevşek tuttuğunda yükselir, ve merkez bankası sıkılaştığında tersine döner.

Bazı analistler, Fed’den gelen baskının 2022’de kripto tüccarlarının daha iyi durumda olabileceği ölçüde bitcoin getirilerini azaltabileceğini öne sürüyorlar. ABD dolarına sabitlenmiş dijital stablecoin’ler tutuyor.

“Yatırımcıların BTC veya diğerleri gibi kripto paralar yerine sabit paraları seçmesinin ana nedenlerinden biri düşük oynaklık seviyesidir” dedi Scott. Bauer, eski bir Goldman Sachs tüccarı ve şu anda Prosper Ticaret Akademisi’nin CEO’su.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: