DünyaEkonomi

EToro, 20 Milyon Dolarlık Fonla Blue-Chip NFT’lere Aping Yapıyor

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, ticaret platformu eToro’nun, mavi çipli NFT’leri satın almak ve uzayda ortaya çıkan projeleri desteklemek için 20 milyon dolarlık bir fon başlatarak, takas edilemez token (NFT) oyununa girdiğini duyurdu.

Bir basın açıklamasına göre, fon, NFT endüstrisinin “eğlencesini ve topluluğunu” 27 milyon kullanıcısına getirmeyi amaçlayan şirketin yeni “eToro.art” platformu aracılığıyla dağıtılacak.

EToro, fonları tamamen dağıtıldıktan sonra, diğerlerinin yanı sıra Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve World of Women gibi projelerden NFT’leri içeren bir koleksiyonla “dünyanın önde gelen NFT koleksiyoncularından biri” olacağını söyledi.

eToro’nun NFT’lerin genel müdürü Guy Hirsch bir röportajda CoinDesk’e “Katılmak ve NFT topluluğunun bir parçası olduğumuzu göstermek istiyoruz” dedi. “Ayrıca [mavi çiplerin] uzun vadeli değer taşıyacağı görüşüne sahibiz.”

Devamını oku: Arcade, Blue Chips Güçlü Tutarken NFT Borç Verme Platformunu Başlattı

Hirsch, eToro’nun daha büyük bir marka olarak Bored Apes’e özel bir ilgi gördüğünü ve geçen ay ApeCoin tokeninin lansman ortağı olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Büyük markalar acele ediyor

EToro, üst düzey NFT’lere ilgi gösteren ilk şirket değil, son da olmayacak.

Visa’nın Ağustos 2021’de CryptoPunk #7610’u satın almasından bu yana, KPMG Kanada’nın Şubat ayında bir World of Women NFT satın almasından Universal Music Group’un etrafında bir NFT grubu kurmasına kadar birçok yüksek profilli isim çeşitli yaratıcılık dereceleriyle liderliği takip etti. bir Bored Ape figürü.

EToro, gelecek vadeden NFT sanatçılarının başvurmaya teşvik edildiği yarı kuluçka programı aracılığıyla 10 milyon dolarlık fonu gelişmekte olan projelere ayırmayı planlıyor.

eToro CEO’su Yoni Assia yaptığı açıklamada, “Sürekli olarak ‘sırada olanı’ izleyen bir şirket olarak eToro, meta veri tabanında ve bir dizi yeni dijital varlıkta büyük bir potansiyel görüyor. yeni kullanıcıları NFT’lere ve meta veriye getirecek köprü.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: