DünyaSeyahatTeknoloji

Ethereum Yazılımının Geliştiricisi ConsenSys, zkEVM Açık Testnet’in 28 Mart’ta Yayına Gireceğini Söyledi

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir üst düzey yazılım firması olan ConsenSys, 28 Mart’ta sıfır bilgili bir Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) genel test ağı başlatıyor ve en iyi kripto firmaları arasındaki yarışı, hızla ortaya çıkan ve tamamen hayata geçen ilk kişi olmak için yoğunlaştırıyor. teknoloji.

ConsenSys’e geçiş, Brooklyn merkezli yazılım firmasının Aralık ayında özel beta zkEVM test ağını başlatmasının ardından geldi. O zamandan beri, özel test ağı 350.000’den fazla işlem gerçekleştirdi.

Sıfır bilgi (ZK), işlemlerin hızını artırmaya ve blokaj zincirlerindeki gaz ücretlerini düşürmeye yardımcı olmak için kriptografi kullanan bir teknoloji türüdür. Endüstri gözlemcileri tarafından bu yılın en sıcak blockchain trendlerinden biri olarak görülen Ethereum ekosistemine yenilik getirmek için birden fazla şirket acele ediyor.

Canlı yayına geçecek ilk ZK toplama yarışı son zamanlarda hızlandı. Bu ayın ilerleyen saatlerinde Polygon, ana ağ beta zkEVM ile yayına girecek. Scroll ve Matter Labs ayrıca ZK toplamaları ile çıktıklarını duyurdular, ancak tarih belirlemediler.

ConsenSys Ar-Ge başkanı ve ZK Business Group’un lideri Nicolas Liochon, “Yeterince kalabalık değil,” dedi. “Birden fazla zkEVM’ye sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyoruz ve onlardan biri olmak istiyoruz.”

ZkEVM’ler, ana blok zincirinin üzerindeki bir “katman 2″de işlemleri daha hızlı işlemeyi ve ardından verileri katman 1’e geri göndermeyi amaçlayan, sıfır bilgi (ZK) toplaması olarak da bilinen bir tür ölçeklendirme çözümüdür. ZK toplamaları bir işlemin geçerli olduğunu ve tahrif edilmediğini kanıtlamak için o işlemden yalnızca küçük bir veri parçası göstererek “kanıtlar” kullanın.

ConsenSys, zkEVM’nin test ağı aşamasından ne zaman çıkacağına dair bir tarih belirlemedi, ancak Liochon bunun 2023’ün sonunda olması gerektiğini söyledi.

Devamını oku: Toplamalar Nedir? ZK Toplamaları ve İyimser Toplamaları Açıklandı

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.