Ekonomi

Emirates ve United, ABD Kontağını Artırmak için Ortak Uçuşlara Başladı

Emirates ve United, Emirates yolcularının ABD’de daha fazla noktaya daha kolay erişmesini sağlamak için uçuş iştiraki başlattı. Emirates yolcuları artık ülkenin en büyük üç iş merkezi olan Chicago, Houston ve San Francisco’ya seyahat ederek United’ın gerçekleştirdiği seferlerle ABD’deki pek çok noktaya kolaylıkla irtibat yapabilecekler.

Biletler emirates ve seyahat acentelerinin satış kanalları üzerinden satın alınabilir.

Ortaklığın başlamasıyla birlikte, ABD’ye seyahat eden Emirates yolcuları artık üç aktarma noktası üzerinden United’ın ABD’deki uçuş ağında yer alan 150’den fazla kente ulaşabilecekler.

Aynı halde, Dubai’ye ve Dubai aktarmalı olarak başka uçuş noktalarına seyahat planı yapan ABD’deki Emirates yolcuları da çok sayıda seçeneğe sahip olacak ve United seferlerini kullanarak Chicago, Houston yahut San Francisco üzerinden Emirates’in Dubai  uçuşlarına basitçe ilişki yapabilecekler. ABD’den seyahat edecek yolcular; Ortadoğu, Afrika, Orta Asya ve Hint Yarımadası’ndaki pek çok nokta dâhil Emirates’in Dubai aktarmalı kapsamlı uçuş ağından faydalanarak dünyaya açılacaklar.

Yolcular uçuşlarda Emirates’in ödüllü hizmetlerinden ve mutabakat kapsamında yer alan bir dizi elverişli seyahat avantajından yararlanabilecekler. Emirates’in ortak uçuşlarında seyahat eden yolcular tüm seyahatlerini tek biletle planlayabilir, havayolunun bagaj hakkından yararlanabilir ve son varış noktasına kadar kolay bagaj check-in süreçlerinden faydalanabilirler.

Emirates ayrıyeten Skywards üyelerine United’ın dünya çapındaki uçuş ağı kapsamında gerçekleştirilen tüm uçuşlardan mil kazanma ve bu milleri harcama imkânı tanıyor.

Ortaklık kapsamında; Atlanta, Austin, Denver, Minneapolis ve Phoenix üzere Emirates aktarma noktalarından ulaşılabilen bir dizi tanınan uçuş noktası yer alıyor. Detroit üzere uçuş noktalarına seyahat planı yapan Emirates yolcuları Dubai’den Chicago yahut Houston’a direkt uçuş gerçekleştirerek United’a ilişkin bir seferle kolaylıkla sonuncu varış noktasına ilişki yapabilir ve uçuş avantajlarından çarçabuk yararlanabilirler. Yurt içi kentlerden oluşan geniş bir uçuş ağına kolay erişim ve üç merkezden birinden irtibat imkânıyla, karşılıklı avantajlar ABD’den Dubai’ye seyahat etmek için Emirates seferlerini kullanan yolcuları da kapsıyor. 

Emirates Ticari İşler Başkanı Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “United ile bu tarihi iştiraki başlatarak ABD’deki varlığımızı kıymetli ölçüde genişletmiş olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. United’ın Amerika Kıtası’ndaki geniş uçuş ağı dünyanın dört bir yanındaki yolcularımıza daha fazla seçenek sunmamıza ve artık yurt içinde 150’den fazla noktayı kapsayan daha geniş bir uçuş ağına kolay bir biçimde ilişki yapabilecek olan tatil, aile/arkadaş ziyareti, iş gezisi hedefli yolcular ve öğrenciler dâhil çeşitli segmentlerden gelen talebi karşılamamıza yardımcı olacak.”

Emirates ve United, yolcuların ABD dışında Amerika Kıtası’nda daha fazla varış noktasına kolaylıkla erişmesini sağlayan bir ortak uçuş mutabakatına da imza attı. Emirates yolcuları; Kanada, Meksika, Karayipler ve Orta ve Güney Amerika’daki onlarca uçuş noktasından birini tercih ederek tek biletli uçuş programı kolaylığı ve üç merkez (Chicago, Houston ve San Francisco) üzerinden kolay irtibat üzere imkânlara sahip olacaklar.

Emirates hâlihazırda Dubai’deki merkezinden ABD’deki 12 kente ek olarak Kanada, Meksika, Brezilya ve Arjantin’de beş uçuş noktasına sefer gerçekleştiriyor.

Daha fazla fırsat, daha fazla ödül

Emirates Skywards üyeleri bu muahede kapsamında United Airlines’ın memleketler arası ve yurt içi uçuş ağında seyahat ettikleri uçuşlardan mil kazanabilecekler.

Ortaklık ayrıyeten United Airlines ile Newark (EWR) – Dubai (DXB) ortasında ve sonrasında Emirates ile aktarmalı olarak seçili uçuş noktalarına seyahat eden MileagePlus üyelerine de Emirates uçuş ağındaki seçili uçuşlardan mil kazanma imkânı sunuyor.

Emirates ve flydubai’nin ödüllü yolcu sadakat programı dünya çapındaki 30 milyon üyesine özel ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor.

Emirates’in Amerika Kıtası’nda 17 noktadan oluşan uçuş ağında ABD’deki Boston Logan Memleketler arası Havalimanı (BOS), New York John F. Kennedy Memleketler arası Havalimanı (JFK), Los Angeles Milletlerarası Havalimanı (LAX), Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı (IAH), Chicago O’Hare Milletlerarası Havalimanı (ORD), Washington D.C. Dulles Memleketler arası Havalimanı (IAD), Seattle Tacoma Havalimanı (SEA), Newark Liberty Memleketler arası Havalimanı (EWR), Orlando Milletlerarası Havalimanı (MCO), Dallas-Fort Worth Havalimanı (DFW), San Francisco Milletlerarası Havalimanı (SFO), Miami Milletlerarası Havalimanı (MIA) ve Orlando Memleketler arası Havalimanı (MCO) yer alıyor. Emirates ayrıyeten Mexico City (MEX), Toronto (YYZ), Sao Paulo (GRU), Rio de Janeiro (GIG) ve Buenos Aires (EZE) üzere noktalara da seferler düzenliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.