Ekonomi

Emirates, A380’nin Istanbul’a İnişini Kutluyor

Emirates’in ikonik çift katlı jumbo jeti A380, İstanbul Havalimanı’na başlayan günlük tarifeli uçuşlarını kutlamak üzere bugün İstanbul’a indi. 1 Ekim’de İstanbul’a günlük A380 uçuşlarına başlayan Emirates’in ayrıyeten bugün birinci sefer ikonik çift katlı uçağı 4 sınıfıyla İstanbul’da yolcularla buluştu.

EK123 sefer sayısı ile gerçekleşen özel uçuşa, Memleketler arası Münasebetler Kıdemli Lider Yardımcısı Pir Majid Al Mualla ve Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Lider Yardımcısı Adil Al Ghaith liderliğindeki bir VIP heyeti katıldı.

Saat 14.25’te İstanbul Havalimanı’na inen uçak follow me araçları ile karşılanırken, Emirates heyetini İstanbul Havalimanı yetkilileri karşıladı.

Ticari Operasyonlar (Körfez, Orta Doğu ve Orta Asya) Kıdemli Lider Yardımcısı Adil Al Ghaith şunları söyledi: “Bugün burada İstanbul’a ticari olarak başlatılan A380 uçuşumuzu kutlamak için bulunmaktan onur duyuyoruz. Emirates, açıldığından beri A380’i bu harika yeni İstanbul Havalimanı’na getirmeye hevesliydi. A380 ile şu anda hizmet verdiğimiz öteki birçok büyük kent üzere bu hoş kentte de, nihayet amiral gemimizi görmekten memnunluk duyuyoruz. Türkiye, Emirates için kıymetli bir pazar. Kuruluşumuzun birinci yıllarında uçtuğumuz birinci noktalardan biriydi. O vakitten beri, 1987’den bugüne 23.000’den fazla uçuşta altı milyon yolcu taşıdık.

A380 hizmetini Türkiye’ye getirmek, Emirates için değerli bir kilometre taşı. İstanbul’daki A380 inişini gerçeğe dönüştürmek için tüm paydaşlarla birlikte çalışan Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.’’ dedi.

Emirates ve Türkiye, havayolunun birinci uçuşunu 31 Temmuz 1987’de Dubai’den İstanbul’a gerçekleştirdiği tarihten beri, 30 yılı aşkın müddettir devam eden bir münasebete sahiptir. Emirates, İstanbul’a haftada 17 uçuş gerçekleştirmektedir. Türkiye çıkışlı uçuşlar, Emirates’in ödüllü uçak içi cümbüş sistemine ve tüm kabinlerinde en üst seviyede konfora sahip B777-300ER ve A380 uçakları ile gerçekleştiriliyor. Emirates, merkezi Dubai aracılığıyla Orta Doğu, Uzak Doğu, Avustralya, Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Güney Asya üzere bölgeler de dahil olmak üzere altı kıtada 120’den fazla uçuş noktasına global ağında temaslar sunmaktadır.

Üç sınıflı A380’i kullanıma sokan Emirates, First Class’ta 14 özel süit, Business Class’ta yatağa dönüşebilen koltukların yer aldığı 76 küçük ünite ve İktisat Sınıfı’nda ise 429 ekstra aralıklı koltuklarla birlikte toplam 597 koltuk sunuyor. Bu mevcut Boeing 777-300ER ile karşılaştırıldığında her uçuşta 150 yolcu daha fazla kapasite sağlayıyor.

First Class yolcuları Emirates’in özel süitlerinin ve imza niteliğindeki uçak içi Duş Spa’nın keyfini çıkarırken, First ve Business Class yolcuları da üst kattaki ünlü Uçak İçi Lounge’da dinlenebiliyor. Tüm sınıflardaki yolcular aileleri ve arkadaşları ile irtibatta kalmak için fiyatsız kablosuz internetten, daldaki en büyük koltuk ardı ekranlardan ve Emirates’in halihazırda 4500’den fazla kanal içeren ve birden fazla mükafata sahip “ice” uçak içi cümbüş hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Dubai ve Dubai EXPO:2020 Temmuz ayında milletlerarası iş ve tatil gayeli turizm faaliyetlerini inançlı bir formda yine başlatan Dubai, bilhassa kış döneminde dünyanın en tanınan tatil noktalarından biri olmayı sürdürüyor. Güneşli plajları ve kültürel miras etkinliklerinden birinci sınıf otel ve cümbüş merkezlerine kadar, Dubai çok çeşitli alternatifler sunuyor. Dubai, ziyaretçilerin sıhhat ve güvenliğini sağlamak emeliyle aldığı kapsamlı ve tesirli önlemleri onaylayan Dünya Seyahat ve Turizm Kurulundan (WTTC) İnançlı Seyahat onayı alan dünyanın birinci kentlerinden biri olmuştur.

Dubai, Ekim 2021 ve Mart 2022 tarihleri ortasında tüm dünyayı Expo 2020’de ağırlayacak. Connecting Minds, Creating the Future temasıyla düzenlenecek olan Expo 2020 Dubai, dünyanın dört bir yanından en düzgün iş birliği, yenilikçilik ve yardımlaşma örneklerini sergileyerek insanlara ilham vermeyi hedefliyor. Altı aylık program, varlıklı içeriklere sahip temalı haftalar, cümbüş ve eğlenerek eğitim aktiflikleri üzere her yaş ve ilgi alanına uygun tecrübelerle birlikte sunuyor. Sanat ve kültür tutkunlarının yanı sıra yemek ve teknoloji meraklıları da stantlar, seminerler, performanslar, canlı şovlar ve daha fazlasını keşfedebilir.

Sıhhat: Birinci önceliği yolcularının sıhhati olan Emirates, seyahatin her adımına yönelik bir dizi kapsamlı güvenlik tedbiri aldı. Havayolu ayrıyeten yakın vakitte temassız teknolojiyi uygulamaya koyup sunduğu dijital doğrulama hizmeti kapasitesini artırarak yolcularına 50 havalimanında kullanılabilen IATA Travel Pass’i kullanmaları için daha fazla fırsat sunmuştur.

Esneklik ve Garanti: Emirates, bu dinamik devirde yolcuların gereksinimlerini karşılayan yenilikçi eser ve hizmetlerle kesime liderlik etmeye devam ediyor. Şirket yakın vakitte yolcu hizmetleri çalışmalarını daha da ileriye taşıyarak 31 Mayıs 2022’ye kadar uzatılan daha da cömert ve esnek rezervasyon siyasetlerini hayata geçirdi, çoklu risk sigortası teminatının kapsamını genişletti ve sadık yolcularına mil ve statü geçerlilik müddetlerini muhafaza imkanı verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: