DünyaEkonomi

E-Ticaret Devi Mercado Libre, Crypto Firms Paxos, 2TM’ye Yatırım Yapıyor

Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, Brezilya’nın en büyük kripto borsası Mercado Bitcoin’in holding şirketi 2TM’ye ve blockchain’e yatırım yaptı. altyapı şirketi Paxos.

  • E-ticaret şirketi 2TM hisselerini satın aldı ve Paxos’ta “stratejik bir yatırım” yaptı. şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırım tutarını açıklamadan.

  • Yatırımlar, Mercado Libre’nin “bölgede kripto varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesi ve kullanımına olan bağlılığını” güçlendiriyor.

  • Mercado Libre’nin Paxos ile ilişkisi yeni değil. Aralık 2021’de, e-ticaret devi, dijital cüzdanı Mercado Pago kullanıcılarının Brezilya’da bitcoin, eter ve stabilcoin Pax doları (USDP) alıp satmasına izin vermek için Paxos’un blok zinciri altyapısını entegre etti ve minimum 1 Brezilya reali.

  • “Lider bir teknoloji şirketi olarak, bu pazar geliştikçe bu pazardaki çeşitli yenilikleri ve fırsatları aktif olarak değerlendiriyor ve bu bozulmanın temel bir katılımcısı olmayı hedefliyoruz. . Dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi, engelleri aşan ve tüm kullanıcıların bir şirket olarak misyonumuzla çok uyumlu olan ekonomik güçlendirme elde etmeleri için düz, açık bir oyun alanı yaratan benzersiz, küresel ve kolektif bir fenomeni temsil ediyor. Mercado Libre başkanı yaptığı açıklamada.

  • Mayıs 2021’de Nasdaq’ta MELI olarak işlem yapan şirket, hazine stratejisinin bir parçası olan 7,8 milyon dolarlık bir bitcoin alımını açıkladı. Geçen ay, Arjantin emlak platformu, bitcoin ile mülklerin satışı ve satın alınması için özel bir bölüm başlattı.

  • Mercado Bitcoin, kendi adına, şirket CoinDesk’e bir e-postada 1.1 milyonu geçen yıl katılan 3,2 milyon kullanıcıyla 2021’i kapattı. Bu dönemde işlem hacminin 7,1 milyar dolara ulaştığını da sözlerine ekledi.

  • Mercado Bitcoin 2021’de 250 milyon dolar topladı ve 2,2 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Brezilya’da bulunan şirket, organik veya satın alma yoluyla Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’ya genişlemeyi planlıyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: