DünyaSeyahatTeknoloji

DeFi Platformu Eğrisi Finansmanı crvUSD Stablecoin’e Doğru İlk Adımları Atıyor

Önde gelen stablecoin takas uygulaması Curve Finance, geliştiricileri tarafından Salı günü yayınlanan ilk koda göre crvUSD olarak adlandırılan yerel stablecoin’in lansmanına yaklaşıyor.

Kod kitaplığı, henüz dağıtılmamış crvUSD akıllı sözleşmeleri için bir arayüz görevi görecek ve çok beklenen tokenlerin nihai olarak yayınlanmasına yönelik ilk adımı işaret edecek.

crvUSD kullanımıyla ilgili ayrıntılar, yazma zamanında kıttı ve Curve geliştiricileri, jetonlar hakkında CoinDesk ile daha fazla bilgi paylaşmayı reddetti.

Geliştirici belgelerine göre Curve, düşük ücretleri ve düşük kaymayı korurken stabilcoin alışverişi için verimli bir yol sunmak için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Curve’deki mevduat sahipleri, platformunda 5 milyar doları aşan Ethereum tabanlı jetonları kilitleyen platformdaki birçok havuzdan birinden yıllık %4’e varan getiri elde ediyor.

Eğri belirteçleri (CRV), Curve Finance’te likidite sağlayıcılarına verim çiftçiliği ödülleri olarak verilir ve oy emanetli CRV’ye (veCRV) dönüştürülebilir. veCRV’yi tutmak, kullanıcıların platform yönetimine katılmalarına, daha yüksek ödüller ve ücretler kazanmalarına ve airdroplar almalarına olanak tanır.

Curve’nin dolara sabitlenmiş bir varlık dağıtma planları ilk olarak Haziran ayında kamuoyuna açıklandı. Stabilcoin, crvUSD’nin Eylül ayında çıkarılmasının “mümkün” olduğunu söyleyen kurucu Michael Egorov tarafından geçen ay doğrulandı.

Bu arada, bazı piyasa gözlemcileri, yayınlandıktan sonra crvUSD’nin daha geniş kripto ekosistemindeki etkisine ağırlık verdi.

Orbs’taki kıdemli DeFi geliştiricisi Daniel Zlotin, “CrvUSD çok ilginç bir gelişme olabilir, çünkü henüz büyük bir DEX tarafından çıkarılan bir stabilcoin görmedik” (merkezi olmayan borsa) bir Telegram mesajında ​​​​yazdı.

Zlotin, “Bir stabilcoini geçerli bir DeFi platformuna bağlamak, yeni modeller (destek sisteminin bir parçası olarak LP jetonlarını kullanmak gibi) açısından bazı ilginç olasılıklar açabilir” diye ekledi ve uygulamada “kesinlikle bazı zorluklar” olacağı konusunda uyardı. böyle bir kavram.

Diğerleri, Curve’nin yerel sabit parasının platformu daha da sıvı hale getirmeye yardımcı olacağını ve uzun vadeli sürdürülebilirlik sağlayacağını söyledi.

GTON Capital’in kurucusu Alex Pipushev bir Telegram mesajında ​​”Curve’un seçtiği yaklaşım potansiyel olarak likiditeyi daha sürdürülebilir hale getirecek” dedi. “Bu, daha güvenilir stabilcoin modelleri arayışında iyi bir deney.”

Veriler, şu anda dolaşımda olan 153 milyar doların üzerinde bu tür jetonlarla stabil coin’lerin genel kripto pazarının önemli bir parçası olduğunu gösteriyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: